EP juniora: Rolerkoster remi Hrvatske i Italije - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP juniora: Rolerkoster remi Hrvatske i Italije

EP juniora: Rolerkoster remi Hrvatske i Italije

U prvom meču grupe 2 razigravanja od 9. do 16.mesta na Evropskom prvenstvu juniora u Portugalu, reprezentacija Hrvatske remizirala je sa Italijom 25:25 (13:8). U utakmici punoj uspona i padova na obe strane, momci Igora Vorija ispustili su plus šest, ali su na kraju mogli ostati i bez jednog boda.

Italijani su u drugom poluvremenu anulirali minus šest, izjednačili na 19:19 u 47. minutu, a potom poveli sa dva razlike. Međutim, balkanska selekcija uspela je da zaustavi potom i vrati se u meč. Uprkos promašenom sedmercu u samoj završnici, Hršak je izjednačio 25 sekundi pre kraja i postavio konačan rezultat, pošto cepelin Italijana u poslednjem napadu nije bio uspešan.

Dominik Kuzmanović sakupio je 13 odbrana i postigao jedan gol u hrvatskom sastavu. Najbolji strelci bili su Božičević i Hršak sa po pet golova, dok se na drugoj strani istakao Bortoli sa devet.

Hrvatska u sredu od 13.00 igra sa Islandom, a taj meč odlučiće da li nastavlja borbu za pozicije od 9. do 12, ili od 13. do 16. Po dve reprezentacije iz obe grupe igraće mini polufianala u nadmetanju za deveto mesto.