EP juniora: Švedska savladala Hrvatsku i poslala je u borbu za 9. mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP juniora: Švedska savladala Hrvatsku i poslala je u borbu za 9. mesto

EP juniora: Švedska savladala Hrvatsku i poslala je u borbu za 9. mesto

Muška juniorska reprezentacija Hrvatske neće videti drugi krug Evropskog prvensva u Portugalu, pošto je u okviru 3. kola Grupe C poražena od Švedske 27:24 (17:11). Pored Skandinavaca, takmičenje u narednoj fazi nastavlja i selekcija Francuske, koja je bila bolja od Crne Gore 29:23 (16:12).

Da će tim Igora Vorija teško izaći na klraj sa veoma snažnim protivnikom, jednom od najjačih ekipa na turniru, postalo je jasno već u uvodnim minutima, kada su Šveđani poveli sa 6:0. Njihov golman Oskar Savinger bio je centralna figura prvog poluvremena, pomogavši saigračima da početnu prednost sačuvaju do odlaska na odmor.

Dvanaest minuta pre kraja, Hrvatska je prišla na 18:22, ali je to najviše što je uspela do kraja. Nije bilo dovoljno ni 16 odbrana sjajnog Dominika Kuzmanovića. Na drugoj strani, Savinger je imao dve više.

Prvi strelac Hrvatske bio je Patrik Hršak sa 8 pogodaka. Sedam je dao Marin Božičević, od toga 6 sa linije sedam metara. Kod Švedske, najbolji Feliks Meler sa 6 golova.

Švedska je sa tri pobede osvojila prvo mesto u gGupi C i prenosi dva boda u drugi krug. Društvo će joj praviti Francuska. Hrvatska i Crna Gora idu u borbu za poredak od 9. do 16. mesta.