EP kadeta: Hrvatska slomila Italijane u drugom poluvremenu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP kadeta: Hrvatska slomila Italijane u drugom poluvremenu

EP kadeta: Hrvatska slomila Italijane u drugom poluvremenu

Reprezentacija Hrvatske opravdala je ulogu favorita na startu Evropskog prvenstva kadeta u Crnoj Gori, savladavši Italiju 35:31 (17:16). Tim Kreša Ivankovića se mučio u prvom poluvremenu, zaostajalo i tri gola u par navrata, ali je kvalitet došao do izražaja u nastavku.

Čvršća i agresivnija odbrana u drugom poluvremenu pokrenula je i napad, pa je Hrvatska za 30 minuta čak 20 puta zatresla protivničku mrežu. Deset minuta pre kraja, balkanska selekcija se odvoijila na plus šest i rešila pitanje pobednika.

Marko Prpić se razbranio u drugom poluvremenu i sakupio devet odbrana, a Nikola Ivanković je bio najefikasniji sa sedam golova. Pratili su ga Petar Krupić i Karlo Jurić sa po pet. Kod Italije najbolji brzonogi Tomaso De Angelis sa čak 14 pogodaka.

U prvom meču grupe B, Portugal je rutinski savladao Crnu Goru.  Hrvatska i Crna Gora sastaju se u petak od 18.00.