EP kadeta: "Orlići" osvojili bod, ali ispustili pobedu protiv Danske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP kadeta: „Orlići“ osvojili bod, ali ispustili pobedu protiv Danske!

EP kadeta: „Orlići“ osvojili bod, ali ispustili pobedu protiv Danske!

U prvom kolu grupe C Evropskog prvenstva za kadete u Podgorici, reprezentacija Srbije remizirala je sa favorizovanom Danskom 25:25 (14:14). Momci Aleksandra Brkovića ostvarili su lep rezultat na startu, ali ostaje žal za čitavim plenom jer su u finišu vodili sa 25:23.

Srbija je imala 25:24 i napad pola minuta pre kraja, ali je Mitrović pogrešio nakon tajm-auta, što su Danci kaznili i izbegli poraz. „Orlići“ su vodili čitavim tokom meča, najviše sa plus tri, u par navrata tokom drugog poluvremena.

U prvom meču ove grupe, Norveška je savladala Sloveniju 31:30.

DANSKA – SRBIJA 25:25 (14:14)

DANSKA: Hansen, Šmit 2, Sand 3, Hofman, Vilhelmsen 6, Hibner, Meler 2, Larsen, Ilsoe 1, Lundorf, Like, Vestergard 2, Pedersen 1, Hejsel, Johansen 2, Tonesen 6

SRBIJA: Feješ, Kovačević, Čabrilo, Lazić, Zorić, Vujović 5, Antonijević 1, Šijan, Milovanović 4, Bekić 3, Mirković 1, Đ. Draško 2, Papović 2, Šević, Mitrović 7, M. Draško

Utakmica Srbija – Slovenija na programu je u petak, 5. avgusta od 18:00 časova, a utakmicu možete pratiti uživo na EHF TV (www.ehftv.com).