EP kadeta: Slovenija za gol slabija od Norveške - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP kadeta: Slovenija za gol slabija od Norveške

EP kadeta: Slovenija za gol slabija od Norveške

U okviru prvog kola grupe grupe C Evropskog prvenstva kadeta u Podgorici, reprezentacija Slovenije poražena je od Norveške 31:30 (17:18). Izabranici Sandija Markla propustili su priliku da izbore remi u poslednjem napadu, ali je još veća žal za lako prokockanih plus pet u prvom poluvremenu.

Skandinavci su dobrim napadom održavali minimalno vođstvo skoro čitavim tokom drugog poluvremena, i na kraju upisali važne bodove. U ovoj grupi, po zvučnosti najjačoj na turniru, nalaze se još Danska i Srbija, čiji međusobni okršaj je počeo u 20.00.

Nadarević i Hriberšek su sa po šest golova bili najefikasniji u Sloveniji, dok su se u pobedničkim redovima istakli Havgard sa pet, te četiti igrača sa po četiri pogotka – Line, Venemir, Galefos i Larsen.