EP U19: Nemačka prvi finalista! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP U19: Nemačka prvi finalista!

EP U19: Nemačka prvi finalista!

Prvi finalista Evropskog prvnestva za kadete u Hrvatskoj je reprezentacija Nemačke, koja je u polufinalu bila bolja od izabranog tima Španije 31:30 (17:14). Mladi „Panceri“ su vodili čitavim tokom meča, imali su komfornu prednost i u samoj završnici, ali su Španci umalo ponovili čudo koje su načinili protiv Slovenije, kada su za manje od pola minuta nadoknadili zaostatak od tri gola.

Ovoga puta, „Furija“ je u trenutku kada je bila prežaljena krenula u veliki preokret, nadoknadila je minus četiri (30:26) u poslednjih šest minuta, ali je na kraju ostala praznih šaka.

Minut i po pre kraja, Frajhofer je pogodio za 31:3o i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat pošto su Nemci uspeli da odbrane gol u preostalom vremenu.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Lenart Lajc sa sedam golova, dok su Luka Klain i Renars Uščins dodali po četiri. Na drugoj strani, Ljamazares je pet puta bio precizan, jednom više od Gurija, Nieta i Guzmana.

U drugom polufinalnom duelu,  od 20.30, sastaće se selekcije Hrvatske i Slovenije.