EP U19: "Orlići" elimisani već u prvom krugu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP U19: „Orlići“ elimisani već u prvom krugu

EP U19: „Orlići“ elimisani već u prvom krugu

Porazom od Islanda 31:30 (13:14), kadetska reprezentacija Srbije eliminisana je već u prvog krugu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj. Nakon neuspeha protiv Italija na startu i bljeska u meču drugog kola sa Slovenijom, „Orlići“ su nastavili po sistemu toplo-hladno i tokom duela sa „Ribarima“, pa su na kraju pognute glave napustili dvoranu u Varaždinu.

Sjajnih 20 minuta tokom koji je sazidana prednost od pet razlike (10:5), obezvređeni su lošim finišom prvog i katastrofalnim startom drugog poluvremena. Niz amaterskih grešaka u prva četiri minuta nastavka omogućio je rivalu lake kontre i preokret – 18:15. Srbija je uspela da zaustavi brodolom i stigne do izjednačenja, ali ne i do novog preokreta, pošto je Island u igri gol za gol održavao minimalnu prenost do kraja utakmice.

ISLAND – SRBIJA 31:30 (13:14)

ISLAND: Sigurnjoson 1, Asthorson 6, Adalsteinson, Jonason 5, Gunarson 4, Hadson 4, Valdimarson, Gudjonson 5, Gustafson, Oskarson, Finson, Torsteinson, Andrason, Runarson 6, Gunarson, Vidarson

SRBIJA: Mrdović, M. Dodić 3, Podunavac 4, Simić 1, Zekić, Nešić 1, Stamenković 2, Milovanović 1, Čabrilo 1, Mitrović, Antonijević 3, Predović 3, Zečević 5, Rogan 1, S. Dodić 5, Krivokapić

Island je ovom pobedom obezbedio nastavak takmičenja, a drugi putnik u narednu fazu iz grupe A, biće bolji iz duela Slovenije i Italije (Slovencima dovoljan i bod, a u slučaju pobede biće prvi u grupi).