EP U19: Slovenci ostali bez goriva, Španija ubedljivo do bronze - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP U19: Slovenci ostali bez goriva, Španija ubedljivo do bronze

EP U19: Slovenci ostali bez goriva, Španija ubedljivo do bronze

U utakmici za treće mesto na Evropskom prvenstvu kadeta u Hrvatskoj, reprezentacija Španije savladala je Sloveniju 37:28 (17:13). Veliko finale na programu je od 17.00, kada se u Varaždinu sastaju Hrvatska i Nemačka.

Za razliku od susreta grupne faze kada je neizvestan duel završen nerešenim rezultatom, Slovenci ovoga puta nisu uspeli adekvatno da se suprotstave „Furiji“.

U igri gol za gol od samog početka, momci Saše Prapotnika držali su se u egalu do 20. minuta, kada je počela španska dominacija. Serijom 5:1, odvojili su se na 14:10, a razlika je duplirana početkom nastavka, tačnije u 38. minutu kada je na semaforu pisalo 22:14.

Slovenija se nije predala, prišla je 26:22 na minuta do kraja, ali je taj nalet Španija odbila i ponovo uvećala prednost, učinivši pobedu ubedljivom.

Arnau Fernandez Guzman bio je najbolji pojedinac meča sa 11 golova iz 13 pokušaja. Pratili su ga Guri i Alvarez sa po šest, odnosno Lodos sa pet golova. Na drugoj stani, Vid Miklavec je pogodio sedam puta, Andraž Makuc šest a Leon Gregorič pet.