Evrokup: Dinamo prošao, Radnički eliminisan nakon sedmeraca - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Evrokup: Dinamo prošao, Radnički eliminisan nakon sedmeraca

Evrokup: Dinamo prošao, Radnički eliminisan nakon sedmeraca

Rukometaši Dinama iz Pančeva plasirali su se u drugu rundu EHF Evrokupa, uprkos tome što su večeras, pred svojim navijačima, odigrali nerešeno sa litvanskim Dragunasom – 28:28 (14:13).

Izabranici Nenada Kraljevskog su u prvom meču slavili sa 30:24, što je, ispostavilo se, bilo presudno za prolaz u narednu fazu takmičenja. Najefikasniji u dresu Dinama bio je Marko Perović, osmostruki strelac. Isti broj pogodaka postigao je Tomas Draksas, najprecizniji u sastavu Dragunasa.

Dinamo će u narednoj rundi evropskog takmičenja igrati sa italijanskim Konversanom.

Rukometaši Radničkog savladali su na svom terenu Duklu iz Praga rezultatom 25:24 (posle penala), ali to nije bilo dovoljno za plasman u drugu rundu, jer je češki predstavnik u prvom meču slavio sa dva gola prednosti (31:29). Vodili su Kragujevčani 21:17, ali su gosti smanjili zaostatak do kraja regularnog dela i meč odveli u penal završnicu.

Posle 60 minuta igre rezultat je bio 23:21 u korist Radničkog, ali je Dukla kroz penal seriju obezbedila prolaz u narednu fazu Evrokupa.

Đerić je pola minuta pre kraja pogodio i doneo domaćinu penal seriju. Barudžič i Mutavdžić su jedini pogodili sa sedam metara, što nije bilo dovoljno za prolaz.

Dejan Zlatanović je ubeležio 11 intervencija, koliko i Petržala na drugoj strani. Miloš Barudžić je postigao sedam golova za Radnički, dva više od Filipa Grubora. Na drugoj strani, Brezina je postigao pet, a Svitak četiri.