Evropa dobija novog vladara, PSŽ na fajnal-foru! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Evropa dobija novog vladara, PSŽ na fajnal-foru!

Evropa dobija novog vladara, PSŽ na fajnal-foru!

Prvi učesnik fajnal-fora EHF Lige šampiona je ekipa Pari Sen Žermena, koja je nakon poraza od dva razlike u Nemačkoj, slavila u revanš duelu protiv branioca titule Kila 34:28 (16:15).

Meč je rešen sredinom drugog poluvremena, kada se domaćin sjajnom sjajnom serijom od 5:0 odvojio na maksimalnih plus šest – 31:25.

Prvi meč, odigran pre sedam dana, završen je pobedom Kila 31:29.

Od samog početka meča, izabranici Raula Alonsa bili su u prednosti, ali neznatnoj – ona je iznosila najviše dva gola sve do 46. minuta, kada su Remili ili Nai pokrenuli odlučujući niz „Svetaca“.

Bez adekvatnog učinka golmanskog tandema i najveće vedete Mikela Hansena, francuskog prvaka su do vrednog učinka vodili, pre svega Eloim Prandi, Nedim Remili i Dilan Nai.  Na drugoj strani, još jedan slavni Danac nije imao svoje veče – podbacio je najbolji golman današnjice Niklas Landin, ali nije imao ni naročitu pomoć spore odbrambene zone ispred sebe.

I u takvom odnosu snaga, uz očigledan energetski zamajac na strani protivnika, Kil je dugo disao za vrat Parižanima, zahvaljujući odličnom šuterskom raspoloženju Sandera Sagosena.

Međutim, kada su kola krenula nizbrdo za goste, Norvežanin je izgubio živce i dobio „duplo“ isključenje, a pošto je već imao jednu dvominutnu kaznu, Španci su mu pokazali crveni karton. Tek tada se razbranio Landin, Kil je smanjio na 32:28, ali nije realizovao važan napad, što je PSŽ umeo da kazni i bez drame, ali uz puno vatre, privede meč kraju.

Pari Sen Žermen će peti put u istoriji igrati na fajnal-foru Lige šampiona.

PSŽ-KIL 34:28 (16:15)

PSŽ: Žerar 3 odbrane, Ženti 7 odbrana – Prandi 9, Remili 7, Nai 6, Konku 3, Krištopans 2, Steins 2, Sole 2, Karabatić 1

KIL: Landin 7 odbrana, Kvenšted 2 odbrane – Sagosen 7, Rajnkin 4, Duvnjak 3, Damke 3, Zarabec 2, Vajnhold 1, Ekberg 7, Pekeler 1,