FRANCUSKI LIGA KUP MIRIŠE NA SO MEDITERANA: PSŽ eliminisan u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa FRANCUSKI LIGA KUP MIRIŠE NA SO MEDITERANA: PSŽ eliminisan u polufinalu!

FRANCUSKI LIGA KUP MIRIŠE NA SO MEDITERANA: PSŽ eliminisan u polufinalu!

„Momci sa mora“ preko „Svetaca“ u finalu!

Lepo rukometno popodne u Šamberiju. Prvi dan finalnog vikenda Liga kupa Francuske za muškarce u kome su mečevi PSG – San Rafael i Dankerk – Monpelje doneli mnogo uzbuđenja.

Priv meč je doneo sve ono što se očekuje od meča koji vodi ka završnoj borbi za trofej kakav je onaj francuskog Liga kupa. Pregršt preokreta, dobrih akcija, mnogo golova, ali i produžetke i penale. „Momci sa mora“ su prilično loše započeli meč, tako da je trener San Rafaela morao da traži prvi tajm-aut već u šestom minutu. Ni posle ove pauze, tim nije reagovao na pravi način i napokon zatrese mrežu Parižana koji su poveli sa šest golova prednosti. Do prvog gola „Mornari“ su stigli u 10. minutu. Vori, Kopljar i Gojun su nastavili sa odličnim čuvanjem svoje zone, ali je na drugoj strani sjajni Slaviša Đukanović „začarao“ svoj gol i šesterac u kome je činio čuda i tako omogućio San Rafaelu da prvo poluvreme završi sa samo tri gola zaostatka (15 – 18). Sredina drugog poluvremena je donela prvo izjednačenje, posle koga je San Rafael došao i do vođstva, pre svega zahvaljujući odličnoj odbrani. Do kraja regularnih 60. minuta je bilo prilično neizvesno, uzbudljivo i na terenu nervozno, a golovi su naizmenično padali na obe strane. U trenutku kada je ostalo još 16 sekundi do isteka meča, rezultat je izjednačen (34-34), a PSG je imao napad za trijumf. Ipak, Đukanović još jednom priređuje odličnu odbranu i odvodi svoj tim u produžetke. Od samog starta je nastavljena ravnopravna borba, pa je bilo lako pretpostaviti da je moguće da će na kraju sedmerci odlučivati o oplasmanu u finale. Tako je i bilo, „penali“ su odlučili pobednika. PSG je bio manje koncentrisan i precizan, pa je propustio još jednu priliku da se bori za osvajanje svog prvog Liga kupa. San Rafael slavi za gol, sa 47 postignutih golova na svom kontu, mirno može pogledati drugi polufinalni duel i nadati se da će i sutra „sve seke ljubiti mornare“.

Titi Omejer ključan na pola puta ka još jednom trofeju

Kako smo posle prvog meča i pretpostavili, sutra će u hladnom i snežnom Šamberiju u finalu Liga kupa Francuske snage odmeriti mediteranske ekipe. Monpelje i njegovi „mornari“ su bili bolji od „lučkih radnika“ iz Dankerka, velike luke na Lamanšu, Južnjaci su slavili i u drugom polufinalu, rezultatom 26 – 24 (11 – 10). Skoro duplo manje golova nego u prvom meču su pokazatelj da se radilo o dosta tvrđem meču, Ranije najavljeni duel desnog krila Monpeljea Dragana Gajića i golmana Dankerka Žerara je ovaj put izostao zbog povrede slovenačkog reprezentativca. U meč je bolje ušao Dankerk, pa je na pola prvog dela imao i četiri gola prednosti (3 – 7), ali onda Monpelje pojačava i na poluvreme odlazi sa golom prednosti. Drugo poluvreme je uglavnom izjednačeno, a na kraju pobedu odnosi iskusniji tim. Kod dankerka su najzapaženiji bili Bu sa 8 i Sodri sa 7 golova, dok je ekipi „leđa čuvao“ Vinsen Žerar sa 15 odbrana. Najistaknutiji u redovima Monpeljea su bili Akambre, Kavtičnik i Gigu sa po 6 golova.

Da li je potrebno posebno istaći da je i Titi Omejer opet bio na vrhunskom nivou? Sa 21 odbranom je bio oslonoca svom timu i sa pomenutim skorom zaustavljenih lopti, bio je najbolji golman polufinalnog dana.

Sutra će pokušati da mu parira reprezentetivac Srbije Đukanović čijih je 14 odbrana bilo značajno u pobedi San Rafaela, iako mu je procenat odbrana bio tek oko 26%.  Sa 13 postignutih golova Morten Olsen, igrač San Rafaela je bio najefikasniji u današnjem prvom polufinalu,  uz rame sa jednako raspoloženim „zemljakom“ Mikel Hansenom, pa je za očekivati da će Sanrafaelov Danac sutra biti glavna pretnja „Monpeljeu“.

„Seke“ će sutra sigurno „ljubiti mornare“, a u 18:30h ćemo znati koja će od dve ekipe imati tu privilegiju.