Gorenje deklasiralo Borac u Banjaluci! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Gorenje deklasiralo Borac u Banjaluci!

Gorenje deklasiralo Borac u Banjaluci!

U revanš meču balkanskog okršaja osmine finala EHF Kupa, Gorenje je nanelo težak poraz domaćinu u Banjaluci. Rukometaši Borca nadali su se da mogu da nadoknade minus od četiri gola protiv slovenačkog tima, ali su umesto toga, u svom Boriku doživeli težak debakl – 16:32 (11:17).

Izabranici Veselina Vujovića držali su se u egalu prvih deset minuta, do rezultata 7:7, a onda je krenuo silan udar Slovenaca koji nije stao do samog kraja.

Briljirao je Aljaž Panjtar sa 17 odbrana na golu gostiju, pogotovu u drugom poluvremenu, kada je Borac za 30 minuta postigao svega pet golova. Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Domen Tajnik sa osam i Matic Verdinek sa pet golova, dok su kod domaćina Slavuljica, Egić i Draganić po tri puta pogađali.

Na kraju umesto evropskog iskoraka o kojem se govorilo prilikom dovođenja trenera Veselina Vujovića, ekipa Borca upisala je jedan od najlošijih nastupa u Evropi u posljednjih nekoliko decenija, o čemu svedoči činjenica da je ovo najneefikasnija utakmica crveno-plavih u ovom milenijumu.

Pre večerašnjeg duela, to su bili mečevi protiv ukrajinskog Motora (40:18) i austrijske Alple (26:17) u kvalifikacijama za Ligu šampiona 2013. godine.

Gorenje će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Ferlah-Anortozis (prvi meč 29:28).