Herojska odbrana Paličke sprečila veliku senzaciju u Tokiju! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Herojska odbrana Paličke sprečila veliku senzaciju u Tokiju! (Video)

Herojska odbrana Paličke sprečila veliku senzaciju u Tokiju! (Video)

Švedska slavi Andreasa Paličku! Vicešampion sveta ostvario je pobedu nad Bahrainom u prvom kolu olimpijskog turnira zahvaljujući spektakularnom čuvaru mreže Andreasa Paličke, koji je na isteku vremena odbranio sedmerac Ahmedu Mohamedu za konačnih 32:31 (16:18).

Prethodno je Albin Lagergren pogodio na startu 60 minuta za, ispostaviće se, konačan rezultat. Bahrainci nisu postigli gol tokom poslednjih šest minuta duela (vodili 31:29 u 55. minutu), što je bacilo u vodu sve dobro što su do tada kreirali. Ogromne probleme napravila je azijska reprezentacija favoritu, pre svega odbrambenom zonom 3-3 i jako strpljivim, dobro organizovanim napadom.

Pogledajte kako je Palička odbranio pobedu Švedske.

Kandidaturu za najboljeg strelca turnira već sada je istakao Hampus Vane, koji je u ovaj trijumf implementirao čak 13 golova (samo 2 sa sedmerca).Lagergren je dodao pet, Maks Darj četiri, a Lukas Sandel tri. Na drugoj strani, čak deset Bahrainaca se upisalo u strelce, a najefikasniji je bio tragičar Mohamed Ahmed sa šest pogodaka.