HEROJSKI PORAZ MAKEDONIJE! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa HEROJSKI PORAZ MAKEDONIJE!

HEROJSKI PORAZ MAKEDONIJE!

4 komentari

U veličanstvenoj atmosferi dvorane „Boris Trajkovski“, Makeodnija je pružila sjajan otpor šampionu sveta, ali je Francuska ipak uspela da slavi u Skoplju, 25:27 (13:15). Momci Ivice Obrvana bili sa na korak od velikog iznenađenja u meču trećeg kola grupe 6 kvalifikacija za EURO 2016. Ipak, na kraju je presudio gol čoveka koji nije uputio udarac do 30 sekundi pre kraja…

MAKEDONIJA
Ristovski 1 odb, Angelov 12+1 odb – Jonovski 1, Kosteski, F. Lazarov, K. Lazarov 8 (3), Manaskov 5, Markoski, Mirkulovski 3, Mitkov, Mojsovski, Ojleski, Peševski, Pribak, Stoilov 4, Georgievski 4
FRANCUSKA
Žerar, Omejer 14 odb – Abalo 1, Akambre 2, Anić, Baraše 2, Kler, Gigu 6 (2), Onrubia, Žoli 1, L. Karabatić 3, N. Karabatić 3, Mae, N’gusan 5, Port 2, Soreindo 2
Igrač utakmice: Timoti N’ gusan

Francuska je već na samom počeetku pokazala dobar deo svog defanzivnog potencijala. Protiv granitne 6-0 zone, Makedonci nisu mogli mnogo, a na drugoj strani je kvalitetna polukontra  donela gostima prednost od 1:4 u petom minutu. Isključenje Nikole Karabatića i serija grešaka Francuza prouzrokovali su i dva laka gola u njihovoj mreži, što je uz isto toliko realizovanih sedmeraca Kirila Lazarova bilo dovoljno za preokret, 6:5. Usledilo je par smena u vođstvu za kratko vreme. Makedonija je prvim golom Georgievskog povela sa 9:8, što će se ispostaviti poslednjom prednošću domaćina. Neprimetnog Ristovskog je u 18. minutu zamenio Angelov, ali ni dva njegova odbranjena zicera za 60-ak sekundi nisu uspela da spreče novi preokret u režiji Gigua – 10:11. Lazarov je uspevao da održi egal još samo par minuta. U igri šest na šest, uz njega je jedino Mirkulovski uspevao koliko – toliko da naudi zidu ispred raspoloženog Omejera. U prvoj situaciji sa igračem više, „Eksperti“ su uspeli ponovo da steknu opipljiviju prednost, 12:15. Do odmora je viđen još samo gol Manaskova.

– TEK PETI NAPAD ZA „MINUS JEDAN“ ISKORISTILA JE MAKEDONIJA

ODLUČIO JE GOL KENTINA MAEA, IGRAČA KOJI NIJE UPUTIO UDARAC DO POSLEDNJEG MINUTA

Nastavak je počeo ohrabrujuće po crveno – žute. Stoilov pogađa za 14:15, a Angelov zaustavlja sedmerac Žolija, ali se ovom lopta srećno vraća u ruke za popravni. Od tog trenutka „Plavi“ vraćaju kontrolu. Par karakterističnih odbrana Omejera dobro su materijalizovane u napadu. Seriju 3:0 zaokružio je Abalo maestralnim golom udarcem iza leđa za 14:18. Maksimalnih plus pet, svojim drugim pogotkom donosi Valentin Port, 17:22 u 41. minutu. To je bio signal za drugi tajm aut Ivice Obrvana, koji je i te kako dao rezultata. Odgovorili su njegovi izabranici serijom 3:0. Angelov se razbranio, pogađali su Stoilov, Lazarov i Mirkulovski.

Džoker Kloda Oneste bio je Timoti N’ gusan, kojeg Obrvan trenira u Šamberiju. Levi bek je fenomenalno odmenio Akambrea, koji se povredio u 35. minutu. N’gusan je neočekivano preuzeo odgovornost u napadu i pogađao u kritičnim trenucima.  Makedonija je tek iz petog pokušaja uspela da spusti na gol zaostatka. Učinio je to Kiril Lazarov u 57. minutu. Fanatično borbena odbrana nije dozvolila rivalu ni da šutira u sledećem napadu, ali je Mirkulovski probijanjem prokockao priliku za izjednačenje. Francuska je držala loptu u posedu više od minuta, a Mae je 30 sekundi pre kraja postigao odlučujući gol, udarcem sa 10 metara.

U drugom meču ove grupe, Češka je slavila u Švajcarskoj 30:26.