Holanđanke deklasirale Crnu Goru - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Holanđanke deklasirale Crnu Goru

Holanđanke deklasirale Crnu Goru

Reprezentativke Crne Gore dobile su žestoku opomenu pred Olimpisjki turnir u Rio de Žaneiru – poražene su u Ajndhovenu od Holandije sa 23:13.

Odličan utisak koji su ostavile protiv Rusije i Švedske, rukometašice Crne Gore su pokvarile na zatvaranju turnira u Ajndhovenu. „Lavice“ su igrale bez Bojane Popović koja je odmarala, te Katarine Bulatović i Milene Raičević koje nisu ulazile u igru od 34. minuta.

Holandija – Crna Gora 23:13 (12:8)

Ajndhoven – Sportski centar. Gledalaca: 3.000. Sudije: Elijason i Palson (Island). Sedmerci: Holandija 6 (4), Crna Gora 6 (4). Isključenja: Holandija 8, Crna Gora 10 minuta.

Holandija: Janković 1 (pet odbrana i dva sedmerca), VESTER (10 odbrana), Kramer 1, VAN DER HAJDEN 3, Abing 4 (3), Van Olpen 1, SNELDER 1, Knipenborg 2, Broh 3, GROT 3, Dulfer, HOS, Smets, Malestajn 1, LUSIJANO 1, POLMAN 2 (1).

Crna Gora: Rajčić (pet odbrana i sedmerac), BARJAKTAROVIĆ (četiri odbrane i sedmerac), Petrović 1, Pavićević 1, RADIČEVIĆ 2, Grbić, A. Bulatović 1, A. Klikovac, Popović, B. Klikovac, JAUKOVIĆ 4 (3), LAZOVIĆ, K. BULATOVIĆ 2 (1), Ramusović, MEHMEDOVIĆ, Despotović, RAIČEVIĆ 2.

Crnogorke su protiv svetskog vicešampiona loše započele utakmicu, baš kao i protiv Ruskinja, odnosno Šveđanka, ali ovoga puta nisu uspele da preokrenu situaciju na terenu.

Na poluvremenu je zaostatak iznosio 12:8, a nakon što je selektor Adžić povukao glavne snage na klupu, ekipa je još teže pronalazila put do mreže.

Rukometašice Crne Gore će pripreme za Olimpijske Igre nastaviti u domovini. U Rio de Žaneiro idu 31. jula, a prvi meč u grupi A igraće 6. avgusta protiv Španije. Potom slede dueli sa Angolom, Rumunijom, Norveškom i Brazilom.