HRS presekao, zaustavljen rukomet u Hrvatskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa HRS presekao, zaustavljen rukomet u Hrvatskoj!

HRS presekao, zaustavljen rukomet u Hrvatskoj!

Upravni odbor rukometnog saveza Hrvatske doneo je niz važnih odluka na svojoj redovnoj devetoj sednici, među kojima se ističe ona o zastoju takmičenja u Paket 24 Premijer ligi, 1. HRL za žene, dve Prve muške lige i Tri druge ženske lige do sredine maja!

Procena čelnih ljudi je da će do tada svi igrači, igračice, stručni štabovi, sudije, delegati i ostali koji učestvuju u takmičenjima, moći da se vakcinišu. Po načinjenom rasporedu, muška takmičenja trebalo bi da se nastave 19. maja.

Takođe, doneta je odluka da se ženska reprezentacija, koja je krajem prošle godine osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Danskoj, nagradi sa 150.000 evra u bruto iznosu, kao i da se Ivano Balić imenuje za pomoćnika Hrvoja Horvata u muškom seniorskom nacionalnom timu.

HRS:

• Najvažnija odluka Upravnog odbora je ona o zastoju natjecanja u Paket 24 Premijer ligi, 1. HRL za žene, dvije Prve muške lige i Tri druge ženske lige do sredine svibnja. Procjena je čelnih ljudi HRS-a da bi se do tada sve igračice i igrače, stručne stožere, odnosno sve one koji sudjeluju u natjecanju, a  misli na suce, delegate, mjeritelje vremena, moglo procijepiti. U danima kad korona virus buja kao gljive poslije kiše, i sve je više igrača koji su zaraženi, a klubova u karanteni, briga za zdravlje mora nam biti najvažnija. Nakon iscrpne i dugačke rasprave, ta je odluka prihvaćena uz deset glasova za i jedan protiv. Glas protiv bio je Rukometnog kluba Nexe koji je smatrao da treba nastaviti natjecanje pa odgađati susrete kad dođe do zaraze pojedinih klubova.
  • Upravni odbor jasno je i decidirano naznačio da će se prvenstva u svim spomenutim ligama završiti i da nikad nije bilo govora o trajnom prekidu natjecanja.
  • U skladu s tom odlukom, napravljen je detaljan plan igranja svih liga od kojih bi najkasnije završila Paket24 Premijer liga, koja bi počela s natjecanjem susretima četvrtfinala Kupa 19. svibnja, a završila 26./27. lipnja, susretima Kupa. Rukometašice bi pak, svoja natjecanja nastavile 16. svibnja završnicom Kupa, a posljednje ligaško kolo, imale bi 19. lipnja. Točan raspored igranja napravljen je i za sve ostale lige i klubovi će o njemu biti obaviješteni u najkraćem mogućem roku