Hrvatska je šampion sveta u rukometu na pesku! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Hrvatska je šampion sveta u rukometu na pesku!

Hrvatska je šampion sveta u rukometu na pesku!

Hrvatska muška seniorska reprezentacija u rukometu na pesku osvojila je Svetsko prvenstvo u Grčkoj, pobedivši u finalu Dansku sa 2:0 u setovima (24:22, 21:18), ujedno završivši turnir sa maksimalnim učinkom! Ovo je treća zlatna sa Svetskih prvenstava, a ukupno čak 30. medalja za Hrvatsku u ovom sportu.

Podsetimo, nedavno su se i hrvatski juniori popeli na najviše postolje u Heraklionu.

Finale ovogodišnjeg Svetskog prvenstva bila je repriza prošlogodišnjeg finala Evropskog, ali je ovoga puta ishod bio drugačiji.

Utakmica finala, jedina utakmica u kojoj nemaš što izgubiti, možeš samo dobiti. Protiv Danaca je bilo upravo onako kako smo zamislili, teška i na jednu loptu. Ovaj put se posložilo da su dečki izvrsno reagirali, ispoštovali su sve naše dogovore, obrambeno smo odlično odreagirali, pogotovo Valentino i Jurić koji su se izvrsno dogovarali i olakšali našem golmanu da dođe do obrana. Ovo nam je treći naslov, nešto čemu uvijek težimo i uvijek imam osjećaj da se zlato vraća kući i takav osjećaj smo imali tijekom cijelog turnira. I svaka čast dečkima na super utakmici!“, istakao je hrvatski selektor Mladen Paradžik.

Jako teška utakmica, utakmica koju su odlučivali detalji, doslovno sitni promašaji. U prvom setu smo dosta promašili i jedni i drugi, možda po dva, tri šuta, oni su možda jedan više, a mi smo odigrali možda bolju obranu i to nam je donijelo pobjedu. U drugom setu smo bili nervozni i mi i oni, i vidjelo se da je finale, ali zadnjih par obrana je bilo odlično, Domi je pokupio nešto i na kraju mislim zaslužena pobjeda. Naravno da je odličan uspjeh pogotovo nakon što je prije dva tjedna mlađa reprezentacija također osvojila naslov. Odlična tri tjedna u Grčkoj za hrvatski rukomet“, rekao je Nikola Finek, jedan od najboljih u šampionskim redovima.