HSV u Ligi šampiona posle trilera - Balkanska petorka brani titulu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa HSV u Ligi šampiona posle trilera – Balkanska petorka brani titulu!

HSV u Ligi šampiona posle trilera – Balkanska petorka brani titulu!

Zašto je rukomet najlepši sport na svetu, znaju svi oni koji su večeras gledali revanš meč baraža za Ligu šampiona između HSV-a i Fukse Berlina 27:26 (10:14). I pored toga što su Berlinci došli prežaljeni u O2 Arenu posle remija u prvom duelu (30:30), u većem delu meča bila su ekipa oko koje se sve vrtelo. Sve do pet minuta pre kraja, kada je ogroman pritisak sa tribina učinio svoje, a HSV golom Adriana Fala na minut i 20 sekundi pre kraja preokrenuo rezultat na 27:26. Pokušao je Dagur Sigurdson da ubacivanjem sedmog igrača dođe do brzog gola, da još jednu šansu svom timu za plasman u Ligu šampiona, ali je Igropulo pucao u Bitera, posle čega je slavlje moglo da počne…

Domagoj Duvnjak, Davor Dominiković, Blaženko Lacković, Žarko Marković i Petar Đorđić imaće obavezu da brane titulu osvojenu u Kelnu prošlog maja.