Humel Kup: Magdeburg ubedljiv protiv Vardara u finalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Humel Kup: Magdeburg ubedljiv protiv Vardara u finalu

Humel Kup: Magdeburg ubedljiv protiv Vardara u finalu

U finalu prestižnog „Humel Kupa“ u Magdeburgu, istoimeni domaćin je ubedljivo savladao skopski Vardar 31:20 (12:11). Treće mesto osvojilo je slovenačko Gorenje, zahvaljujući trijumfu nad Holstebrom 33:31.

Vardar je bio konkurentan osvajaču Lige Evrope samo u prvom poluvremenu, tokom kojeg je u dva navrata imao i plus tri na svom kontu (5:2, 8:5). Momci iz „“Getec“ arene su uhvatili priključak i izjednačili na 9:9, preokrenuli na 12:10, da bi u drugom poluvremenu uspostavili apsolutnu dominaciju.

Ekipa Veselina Vujovića imala je puno problema u prvoj polovini nastavka. Do 46. minuta postigla je tek tri gola, što je Magdeburg iskoristio da se odvoji na nedostižnu prenost, jer je tada na semaforu pisalo 24:14.

Mnogo veći problem od rezultata mogla bi biti povreda Darka Đukića u finišu meča, o kojoj se više informacija očekuje uskoro.

Sa najkorisnijeg igrača turnira (MVP) proglašen je Žeremi Toto, novi pivotmen Vardara.