ISPOD SVIH OČEKIVANJA: Bez Slovenije u Tokiju, Švedska lako do OI! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ISPOD SVIH OČEKIVANJA: Bez Slovenije u Tokiju, Švedska lako do OI!

ISPOD SVIH OČEKIVANJA: Bez Slovenije u Tokiju, Švedska lako do OI!

Reprezentacija Slovenije razočarala je na kvalifikacionom turniru za odlazak na Olimpijske Igre u Tokiju narednog leta. Nakon ubedljivog poraza od Nemaca dan ranije, „Dežela“ nije uspela da se podigne i parira Šveđanima, koji su bili mnogo bolji rival u direktnoj borbi za učešće na najvećoj smotri sporta – 32:25 (17:13).

Od početka do kraja, Skandinavci su kontrolisali igru i rezultat. Na krilima raspoloženog golmana Paličke, rano su poveli sa četiri razlike i nijednom trenutku nisu dozvolili protivniku da dođe do egala. Slično kao i na januarskom Mondijalu, Slovenija je samo na trenutku uspevala da ostvari nešto veći procenat svog potencijala, ali premalo za ozbiljnog takmaca kakav je svetski viceprvak. Još jednom je kontinuitet u igri tokom utakmice bio problem, jedan u moru nedostataka koji je ovaj tim pokazao u duelima sa Nemcima i Šveđanima.

Klemen Ferlin je uspevao da drži glavu iznad vode svom timu, ali samo do poslednjih 15 minuta, kada su momci Glena Solberga još više dodali gas i slomili otpor Slovenaca do ulaska u poslednjih deset minuta, nakon gola Darja iz kontre za 26:19, kada je poslednja dilema otklonjena. Ex-Yu selekciji neophodna je bila pobeda, ali je umesto toga četvorostruki osvajač srebrne medalje na OI povisio na plus osam, 30:22. Jednostavno, Slovenija je kao i pre dva meseca u Egiptu, odigrala daleko ispod svojih mogućnosti, kako u odbrani, tako i u napadu. Švedska je deveti put postala učesnik Olimpijskih Igara.

Niklas Ekberg je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa sedam golova, od toga pet sa sedmerca. Pratili su ga Gotfridson sa pet i Melegard sa četiri gola, dok su na drugoj strani Marguč, Janc i Bombač po pet puta pogađali.