ISTORIJA: Alborg slavi prvi plasman na fajnal-for! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ISTORIJA: Alborg slavi prvi plasman na fajnal-for!

ISTORIJA: Alborg slavi prvi plasman na fajnal-for!

Prvi put u istoriji, ekipa Alborga plasirala se na fajnal for EHF Lige šampiona! Uprkos porazu u revanš meču od Flesnburga 32:28 (14:16), danski šampion slavi veliki uspeh, usled trijumfa pre sedam dana na svom terenu 26:21.

Nakon AB Kopenhagena 2012, Alborg je drugi danski tim koji će igrati na završnom turniru. Kao i u sezonama 2017/2018 i 2018/2019, fajnal for će proći bez nemačke ekipe!

Velika drama viđena je na severu Nemačke – delovalo je da je sve rešeno nakon 30 minuta i vođstva gostiju 14:16. Flensburgu je bilo neophodno da dobije drugo poluvreme sa osam razlike, ali je vrlo brzo to uspeo, uprkos povredi Benjamina Burića u finišu prvog dela.

Kada je to bilo najvažnije, razbranio se Torbjern Bergerud, bio je fantastičan u nastavku, a ekipa Maika Makule je otvorila taj deo igre serijom 7:1. U 47. minutu, vicešampion Nemačke stekao je neophodnu zalihu (27:21), ali se previše potrošio u jurišu, pa su momci Stefana Madsena uspeli da zaustave kola koja su se sjurila nizbrdo.

U poslednjih 10 minuta viđen je pravi rolerkoster. Alborg je dva puta smanjio na dva razlike, ali je i Alborg u dva navrata stigao na prag uspeha, stigavši do plus pet. Međutim, gosti su bili dovoljno fokusirani u odlučujućim trenucima, i uspeli da naprave veliko iznenađenje plasmanom u polufinale elitnog takmičenja.

Prethodno je plasman u polufinale izborila ekipa Pari Sen Žermena.

FLENSBURG-ALBORG 33:29 (14:16)

FLENSBURG: Burić, Bergerud 13 odbrana – Red 9, Gola 9, Svan Hansen 7, Vane 4, Mensah Larsen 3, Gotfridson 1, Hald, Jondal, Štajnhauser, Johanesen, Holpert, Peterson

ALBORG: Gade 2 odbrane, Agefors 4 odbrane – Klar 7, Saugstrup 5, Barthold 4, Sandel 3, Kristensen 4, Strangard 2, Melgard 2, Jakobsen 1, Samuelson, Rasmusen, Jensen, Kristiansen, Antonsen, Jul Lasen 1