Istorijska pobeda Slovenije u "Morači" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Istorijska pobeda Slovenije u „Morači“

Istorijska pobeda Slovenije u „Morači“

Prvi put u istoriji, muška seniorska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je u kultnoj „Morači“. Od juna 2012. i čuvenog meča sa Šveđanima, niko se od gostiju nije radovao pobedi protiv „Lavova“, sve do ove večeri.

Po svodovima ove dvorane padali su Nemci, Danci, Belorusi, Izraelci, Ukrajinci I Grci, ali ne i Slovenci.

U balkanskom okršaju 3. kola kvalifikacija za EHF Euro 2024, to je pošlo selekciji Slovenije, koja je savladala Crnu Goru u Podgorici 29:32 (14:14).

Ipak, delovalo je da će se fenomenalni niz Crnogoraca nastaviti na debiju novog selektora Vlade Šole, jer je u prvom poluvremenu domaćin imao i pet golova prednosti. Međutim, Slovenija je u nastavku uspela da preokrene i savlada ovog protivnika drugi put u par meseci, nakon januarskog SP.

Isti rivali sastaju se već u nedelju u Kopru.

Slovenci su maksimalni sa šest bodova, Crna Gora ima četiri a BiH dva poena.

Prevagu na tasu Slovenije, doneli su Aleks Vlah sa osam, Domen Novak sa pet i Blaž Janc sa četiri gola. Kod Crne Gore, Nebojša Simić je imao 13 odbrana, Vasilije Kaluđerović i Branko Vujović su postigli po pet, Vuk Lazović i Aleksandar Bakić po četiri.

Veliki problem za Crnu Goru, bila je činjenica da je Miloš Vujović dobio crveni karton, a da Miloš Božović zbog povrede zgloba nije mogao da pomogne saigračima.