Istorijska sezona, pljušte rekordi: PSŽ završio prvenstvo sa 30/30! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Istorijska sezona, pljušte rekordi: PSŽ završio prvenstvo sa 30/30!

Istorijska sezona, pljušte rekordi: PSŽ završio prvenstvo sa 30/30!

Pobedom u poslednjem kolu nad Kretejom 38:33, Pari Sen Žermen kompletirao je istorijski podvig. Tim Raula Gonzalesa je još početkom maja obezbedio osmu titulu u nizu, ali se uprkos tome potrudio da postane prvi tim u istoriji francuskog šampionata koji je ostvario sve pobede u sezoni – 30/30. I ne samo to…

Verovali ili ne, u svih 30 mečeva, PSŽ je postigao najmanje 30 golova, po čemu je takođe neprikosnoven u istoriji. Tu nije kraj – nijedan tim u najpopularnijim francuskim kolektivnim sportovima (fudbal, košarka, rukomet, ragbi i odbojka), nije završio domaće prvenstvo sa svim pobedama u takmičarskoj godini, sve do ovog dostignuća „Svetaca“.

Sa 11 bodova više od drugoplasiranog Nanta, ovaj tim je osvojio ukupno devetu titulu prvaka Francuske u klupskoj istoriji, a predstoji mu i finale nacionalnog Kupa u Bersiju, 11. juna protiv Nanta.

Ipak, trofej koji najviše priželjkuju, Parižani neće osvojiti ni ove godine, pošto su eliminisani u četvrtfinalu Lige šampiona od Kila.