JASNA PORUKA: Tradicija traje, Magdeburg ponovo pokorio Kil! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa JASNA PORUKA: Tradicija traje, Magdeburg ponovo pokorio Kil!

JASNA PORUKA: Tradicija traje, Magdeburg ponovo pokorio Kil!

U velikom derbiju osmog kola nemačkog šampionata, ekipa Magdeburga savladala je u gostima branioca titule Kil sa 27:29 (15:16), sačuvala maksimalan učinak i nakon najtežeg gostovanja u ligi, i poslala još jednu, najubedljiviju poruku do sada, da će posle dugo godina biti kandidat za titulu šampiona!

Magdeburg je učvrstio prvo mesto na tabeli, ostavivši „Zebre“ na četiri boda manje. Tri poena manje, ali i utakmicu manje ima Fukse Berlin, koji bi pobedom nad Libekeom mogao ponovo da priđe lideru na minimalan zaostatak.

Sastav Filipa Jihe bio je značajno oslabljen neigranjem startnih bekova Sandera Sagosena i Štefana Vajnholda, što je protivnik umeo da iskoristi i zada ozbiljan udarac crno-belima.

Nakon pravog rolerkostera u prvom poluvremenu, tokom kojeg su se timove često smenjivali u vođstvu i dominirali na mahove, Magdeburg je uspeo da stekne kontrolu rezultata u nastavku. Kil je u par navrata uspeo da nadoknadi minus tri, ali ne i da preokrene. Minut i po pre kraja, Magnuson je iskorstio sedmerac za 27:29, Grin je odbranio u sledećem napadu, i tada je postalo jasno da će oba boda putovati na istok Nemačke.

Zanimljivo, Magdeburg je sada neporažen od Kila u sedam uzastopnih prvenstvenih mečeva, čime se nijedan bundesligaški tim ne može pohvaliti u svojoj istoriji.

TWH Kiel – Magdeburg 27-29 (15-16)

TWH Kiel: Niclas Ekberg 6, Magnus Landin 4, Harald Reinkind 4, Domagoj Duvnjak 3, Patrick Wiencek 3, Hendrik Pekeler 3, Miha Zarabec 3, Nikola Bilyk 1.

Magdeburg: Omar Magnusson 6, Christian O´Sullivan 5, Magnus Gullerud 5, Magnus Jensen Saugstrup 4, Lukas Mertens 2, Tim Hornke 2, Gisli Kristjansson 2, Philipp Weber 1, Marko Bezjak 1, Moritz Preuss 1.