Jiha: Morali smo bolje u završnici - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Jiha: Morali smo bolje u završnici

Jiha: Morali smo bolje u završnici

Iako je 45 minuta bio u zaostatku, iako je igrao bez najboljeg igrača Sandera Sagosena, iako je početkom nastavka ostao bez stuba odbrane Patrika Vinčeka, Kil je uspeo da obezbedi plus dva pred revanš meč u Parizu koji je na programu naredne srede.

Prva polovina sudara giganata u četvrtfinalu EHF Lige šampiona, završena je pobedom „Zebri“ nad Pari Sen Žermenom 31:29 (14:15). Međutim, trener prvaka Evrope, Filip Jiha, nije najzadovoljniji tim ishodom, pošto je njegov tim u samoj završnici propustio priliku da stvori ozbiljniju zalihu.

-Bila je ovo velika borba, a očekujemo još veću za sedam dana u Parizu. Nismo ušli u utakmicu onako kako smo očekivali i želeli. Napravili smo tonu amaterskih grešaka, i zato smo bili u zaostatku čitavim tokom prvog poluvremena. Potom smo konačno „ušli u meč“ i branili se onako kako treba. Nažalost, usledila je povreda Patrika Vinčeka, ali mi se jako dopalo kako je ekipa reagovala na taj hendikep. Na kraju, razočaran sam kako smo odigrali poslednja dva minuta, moralo je to mnogo bolje i zrelije – konstatovao je češki trener.

Na njegove reči nadovezao se najefikasniji akter duela, Harald Rajnkind.

-Jako loše smo počeli utakmicu, prvo poluvreme nije bilo dobro. Potom je Filip u svlačionici jasno stavio do znanja da moramo misliti na našu igru, a ne na protivnika. Izašli smo na teren i jednostavno učinili ono što nam je rekao. Bilo je mnogo bolje – kazao je norveški desni bek.