Još teža borba i nova pobeda Eurofarm Pelistera nad Tatabanjom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Još teža borba i nova pobeda Eurofarm Pelistera nad Tatabanjom

Još teža borba i nova pobeda Eurofarm Pelistera nad Tatabanjom

Drugi put u dva dana, ekipa Eurofarm Pelistera savladala je Tatabanju na svom terenu, ovoga puta kao nominalni gost – 21:24 (9:11). Uključujući trijumf nad istim rivalom dan ranije, i pobedu protiv Trimo Trebnja krajem prošle godine, ekipa iz Bitolja je nakon slabog starta u EHF Ligi Evrope vezala tri pobede, pa sada sa šest bodova zauzima treće mesto grupe D sa sedam bodova iz isto toliko mečeva. S druge strane, Tatabanja je na dnu tabele, bez  poena iz šest utakmica.

Za razliku od prvog meča kada je makedonski tim dominirao na startu, Tatabanja je mnogo počela duel, povela sa 5:1, 6:2 i 7:3, ali je u završnici prvog dela tim Željka Babića preko raspoloženog Mandalinića uhvatio priključak, iako je brzo ostao bez Tomislava Kušana, koji je zbog povrede leđa na nosilima iznet sa terena. Kao i u sredu, egipatski golman Hendavi potvrdio je da će biti veliko pojačanje međiu stativama. Njegove intervencije u poslednjih 20 minuta vodile su makedonski tim do trijumfa.

Deset minuta igre u nastavku trebalo je Pelisteru da izjednači na 14:14, nakon čega je usledila igra gol za gol do 50. minuta, Tada je zbog trećeg isključenja crveni karton pokazan Šipošu, a Mandalinić je u sledećem napadu doneo prvo vođstvo svom timu (20:19).

Hendavi je nastavio sa odbranam, zaustavio je Ančina i Đera, a Perić i Maraš su odveli svoj tim do nedostižnih 23:20 u samoj završnici.

Ubedljivo najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Mandalinić sa devet golova, Radović je postigao tri, a Maraš, Građan, Kosteski, Perić i Markovski po dva. Na drugoj strani, Ančin i Đer su postigli po četiri, a Božović i Molnar po tri gola.