Kanaje 2003, Noka 2007, Raul 2017: Ko sada uzima "ruku"? - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kanaje 2003, Noka 2007, Raul 2017: Ko sada uzima „ruku“?

Kanaje 2003, Noka 2007, Raul 2017: Ko sada uzima „ruku“?

Veliko finale sezone – Final4 turnir EHF Lige šampiona održava se u subotu i nedelju u Lanxess Areni u Kelnu, gde će tri francuske ekipe i makedonski Vardar napisati nove stranice istorije evropskog rukometa.

Čak tri od četiri trenera učesnika Final4 osetili su slast pobeđivanja. Jedino je, međutim, Raul Gonzales slavio u Kelnu po novom F4 formatu, dok su Patris Kanaje sa Monpeljeom 2003. godine i Zvonimir Noka Serdarušić sa Kilom četiri godine kasnije, osvajali pehar u klasičnom finalu sa dva meča kod kuće i u gostima.

Jedino Tjeri Anti, trener Nanta, nije imao priliku da osvoji pehar namenjen pobedniku EHF Lige šampiona. Francuz je izgubio čak tri finala – dva u EHF Kupu sa Nantom i jedno kao trener Kreteja na početku trenerske karijere 1989. godine u Kupu pobednika Kupova. Iste godine, Anti se okitio i titulom prvaka Francuske.