Kil ponovo na čelu Bundeslige nakon velike pobede u Berlinu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil ponovo na čelu Bundeslige nakon velike pobede u Berlinu

Kil ponovo na čelu Bundeslige nakon velike pobede u Berlinu

U velikom derbiju 29. kola nemačke Bundeslige, Kil je sačuvao prvo mesto na tabeli slavivši na gostovanju Fukse Berlinu 26:28 (17:15), zahvaljujući sjajnoj defanzivnoj predstavi u drugom poluvremenu. Branilac titule je ponovo izjednačen sa Flensburgom na vrhu, ali ima bolju gol razliku.

Jako uzbudljiv i neizvestan derbi rešen je u samoj završnici. Gosti su, pri rezultatu 24:24 u 53. minutu, načinili odlučujuću seriju od 3:0, poveli 27:24, i sačuvali tu prednost do kraja, iako su „Lisice“ prišle na gol zaostatka u poslednjem minutu.

Harald Rajnkind bio je najveći protagonista pobede svog tima sa devet golova, po pet su dodali Duvnjak i Ekberg, a dva Miha Zarabec.

U Berlinu, tri puta je pogodio Marsenić, jednom Gojun, dok je najefikasniji bio veteran Hans Lindberg sa sedam pogodaka. Golman Dejan Milosavljev ovoga puta nije imao svoj dan – za 30 minuta na terenu, nije zabeležio nijednu intervenciju.

Füchse Berlin: Genz (17th-46th, 5 parades)  Milosavljev (1st-17th, 46th-60th, no parade); Ernst, Wiede (3), Holm (1), Gojun (1), Andersson (5), Lindberg (7/5), Freihofer (3), Michalczik, Chrintz, Matthes (1), Kopljar, Koch (1), Marsenic (3), Drux (1)

THW Kiel: N. Landin (1st-60th, 11 parades), Quenstedt (1 seven meter, no parare); Ehrig (ne), Duvnjak (5), Reinkind (9), M. Landin (ne), Sunnefeldt, Weinhold, Wiencek (3), Ekberg (5/1), Ciudad (ne), Dahmke (2), Zarabec ( 2), Voigt (ne), Horak, Pekeler (2)