Kil preživeo skopski pakao, treći uzastopni poraz Vardara - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil preživeo skopski pakao, treći uzastopni poraz Vardara

Kil preživeo skopski pakao, treći uzastopni poraz Vardara

3 komentari

U sjajnoj atmosferi SC „Jane Sandanski“, Vardar ipak nije uspeo da iznenadi favorizovani Kil, iako je bio na odličnom putu nakon prvog poluvremena – 26:29 (13:10). Dva poluvremena – dva lica ekipe Veselina Vujovića. Odličnih 40-ak minuta nisu bili dovoljno protiv četvrtostrukog prvaka Evrope, koji je pokazao karakter, iako lišen pomoći važnih šrafova poput Sagosena i Vajnholda.

Nakon odličnog starta sezone, Vardar je pretrpeo treći uzastopni poraz. Da tako bude, ključan je bio devetominutni period sredinom drugog poluvremena, kada domaćin nije uspeo da zatrese protivničku mrežu, i suficit od tri gola pretvorio u minus dva. Tačnije, učinila je to ekipa Kila, sjajnom odbranom i adekvatnim kažnjavanjem protivničkih grešaka.

Novim trijumfom, šampion Nemačke je izbio na čelu tabele grupe A zajedno sa Monpeljeom, dok je Vardar na šestoj poziciji sa pet poena, sa još uvek pristojnom prednošću u odnosu na PPD Zagreb i Meškov Brest koji su ispod crte.

Sa dosta oscilacija igrala su oba tima u prvom poluvremenu, s tim što je Vardar bio bolji, pre svega za neverovatan učinak Martina Tomovskog, koji je u prvih 30 minuta zabeležio 12 odbrana uz 1o primljenih golova. Zbog nekoliko promašenih zicera, a uprkos prednosti od 13:10, utisak je da domaći i nisu najbolje iskoristili dominaciju svog čuvara mreže.

Ponovo je blistao Timur Dibirov sa sedam golova iz devet pokušaja u prvom delu, uz nekoliko ukradenih lopti koje su omogućile laganu kontru. I jedni i drugi su imali „crne rupe“, Kil sedam, a Vardar osam minuta bez pogotka. Ipak, solidna igra 7 na 6 i sjajni Tomovski, omogućili su makedonskom prvaku odličan rezultat na velikom odmoru.

Igrom gol za gol, Vardar je držao odstojanje do rezultata 18:15, ali je potom napad posustao. Skoro devet minuta bez gola, i to bez ijedne odbrane golmana Kila u tom periodu, skupo je koštao četu Veselina Vujovića. Sa nekoliko lakih golova, gosti su preokrenuli na 18:20, a nedugo potom povisili na 20:23.

Zanimljivo, „Zebre“ su za 13 minuta nastavka postigli isto onoliko golova koliko u celom prvom poluvremenu.

Igrao se 51. minut, kada je Landinova osma odbrana omogućila Ekbergu da lako pogodi praznu mrežu za 21:25. Menjao je Vujović u napadu, nije odustajao od ataka sa veštačkim viškom, koji je tokom drugog dela praktikovao i Filip Jiha na drugoj strani.

Među stative je stao Ristovski, odbrana je izdržala tri napada protivnika, a Gadža pogodio za 23:25 u 54. minutu. Ekberg uzvraća sa sedam metara. Horak i Damke dobijaju isključenja u narednom napadu Vardara, a Dibirov sa penala vraća na minus dva.

Duvnjakov projektil završava u mrežu, ali pet sekundi kasnije uzvraća Kuduz. Dug napad Kila, dva poništena gola, i na kraju prodor Rajnkinda vredan novog sedmerca, odnosno gola Ekberga za 25:28. Kada je, minut pre kraja, Landin na senzacionalan način „skinuo“ zicer Dibirovu, postalo je jasno da će oba boda putovati na Baltik…

VARDAR-KIL 26:29 (13:10)

VARDAR: Tomovski 14 odbrana, Ristovski 3 odbrane – Kuduz 1, Đukić, Čuvara, Valčak, Taleski 2, Gadža 2, Toto 2, Dialo 1, Kevin Njokas 1, Geogrievski 1, Stoilov, Morales 2, Olivie Njokas 2, Dibirov 10

KIL: Landin 11 odbrana/1 gol, Kvenšted – Bilik, Horak 1, Veger, Benitez, Landin, Erig, Zarabec 2, Rajnkind 3, Ekberg 6, Damke 3, Pekeler 6, Duvnjak 7

SEMAFOR: 0:1, 3:1, 3:3, 5:4, 6:7, 9:8, 10:10, 13:10, 15:11, 15:14, 18:15, 18:20, 20:23, 21:25, 23:25, 24:26, 25:27, 25:29

Sedmerci: Vardar 5/5, Kil 4/5

Isključenja: Vardar 8 minuta, Kil 8 minuta