KIL SE REVANŠIRAO: Ekberg utišao "Zlatorog" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KIL SE REVANŠIRAO: Ekberg utišao „Zlatorog“

KIL SE REVANŠIRAO: Ekberg utišao „Zlatorog“

Pala je osveta u Celju, Kil je odneo bodove posle poraza od Slovenaca u Šparkasen Areni! Nemački gigant je zahvaljujući golu švedskog desnog krila Niklasa Ekberga u poslednjoj sekundi meča odneo ceo plen iz „Zlatoroga“ – 28:27 (15:14) za prvu pobedu na gostovanju tima Alfreda GIslasona ove sezone.

Poveo je Kil 9:4 posle 11 minuta, ali su Celjani serijom 3:0 pri kraju poluvremena uspeli da uhvate priključak. Jedino vođstvo domaći navijači su proslavili u 40. minutu preko Tilena Kodrina (19:18), a u ostatku meča, tim Branka Tamšea pratio je gostujući sastav, sve do gola Branka Vujovića za 27:27 šest sekundi pre kraja.

Kazna je stigla osam sekundi pre kraja od igrača koji je bio i najefikasniji sa sedam pogodaka. Vinček je postigao šest, a Bilik četiri.

U dresu Celjana, Vujović i Marguč su postigli po pet, a Dušebajev i Kodrin su dodali po četiri.