KONAČNO POBEDA: Eurofarm Pelister savladao Trimo Trebnje - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KONAČNO POBEDA: Eurofarm Pelister savladao Trimo Trebnje

KONAČNO POBEDA: Eurofarm Pelister savladao Trimo Trebnje

Tek u petom meču, rukometaši Eurofarm Pelistera ostvarili su prvu pobedu u EHF Ligi Evrope, pošto su na svom terenu savladali Trimo Trebnje 33:26 (20:14), osvetivši se tako slovenačkom timu za poraz u prošloj rundi.

Pod teretom imperativa pobede, domaćin je od prvog vođstva (5:4) do kraja meča dominirao, stekao visoku prednost u prvom poluvremenu i nije dozvolio protivniku da je ugrozi do kraja.

Babić je organizaciju igre poverio Tankoskom, među stativama su odlični bili Trajkovski i Čanevski. Posebno nadahnut u pobedničkim redovima bio je Stipe Mandalinić (sedam golova u prvom poluvremenu) , zahvaljujući kojem je tim iz Bitolja veći deo posla odradio do odlaska na odmor.

Pokušavali su gosti da se vrate u utakmicu, ali je Pelister uspevao da se održi u igri gol za gol, dok nije definitivno prelomio utakmicu atraktivnim cepelinom Perića i Mandalinića za 27:19. Hrvatski levi bek je bio nerešiva enigma za Slovence sa 11 pogodaka, Kušan je dodao šest, Madžovski i Gradžan po četiri.

Leon Rašo je bio ubedljivo najefikasniji u poraženom taboru sa osam golova, a duplo manje postigli su Hamidović i Sarak. Trbnjancima je ovo tek drugi poraz u sezoni.

Eurofarm Pelisteru je ovo bio poslednji meč u 2020. godini. Bilo ih je svega šest (zvaničnih), a ostvarili su samo jednu pobedu.