"LA DECIMA": Demonstracija sile u finalu, Barsa slavi desetu titulu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „LA DECIMA“: Demonstracija sile u finalu, Barsa slavi desetu titulu!

„LA DECIMA“: Demonstracija sile u finalu, Barsa slavi desetu titulu!

Jubilarni, deseti put u istoriji, Barselona je postala šampion Evrope u rukometu! U velikom finalu 12. edicije fajnal-fora elitnog takmičenja u Kelnu, katalonski gigant je uverljivo savladao danski Olborg 36:23 (16:11). Sprektakularna sezona okončana je na spektakularan način – najubedljivijom pobedom u istoriji fajnal-for turnira!

Na najlepši mogućni način, od Barselone su se oprostili Ćavi i Aleks Paskval, Raul Entrerios,  Sedrik Soreindo, Kevin Meler, Jure Dolenec i Aron Palmarson, kojeg zbog povrede nije bilo na terenu ovog vikenda.

Autsajder u ovom finalu je sjajno startovao, poveo sa 5:2, ali je potom Barsa zaključala svoj gol na čak devet minuta, i serijom 7:0 u potpunosti preuzela kontrolu – 9:5. Ćavi Paskval je koristio veliki deo svog bogatog rostera, i imao je sreće da su svi igrači bili na visini zadatka. U odsustvu Palmarsona, Luka Cindrić je pokazao sav raskoš svog potencijala i poveo ekipu do velikih plus šest već u prvom poluvremenu.

Na odmor se otišli sa 16:11, a kada je, ponovo zahvaljujući Cindriću, razlika porasla na sedam golova početkom nastavka, delovalo je da je priča završena. Ipak, Gade je odbranio dva čista zicera i ulio nadu Dancima da je još jedno kelnsko čudo moguće, ali je gol Engesana za 22:14 u 38. minutu dotukao debitanta u velikom finalu.

Bez energije i kvaliteta koji ih je krasio u polufinalnom duelu sa PSŽ-om, tim Stefana Madsena do kraja utakmice nije uspeo ozbiljnije da pripreti prejakom rivalu. Mortensen je realizovao zicer za 24:15 u 40. minutu, Pokušao je tada Madsen da na tajm-autu trgne ekipu, ali nije vredelo. Na polovini drugog poluvremena prednost je postala dvocifrena, kada se u listu strelaca upisao i golman De Vargas (28:18). Do kraja, moćna Barsa je dostigla i +13…

Olborg je napravio veliko iznenađenje i ogroman uspeh plasmanom u finale, međutim, ova ekipa nije uspela da donese Danskoj prvu titulu klupskog prvaka Evrope. S druge strane, Barselona je ovim trofejom krunisala apsolutnu dominaciju evropskim terenima koja je započela još početkom 2020. godine. Kao niko u modernoj istoriji, učinila je to maksimalnim učinkom iz 20 mečeva ove takmičarske godine u elitnom takmičenju.

BARSELONA-OLBORG 36:23 (16:11)

BARSELONA: Meler 1 odbrana, De Vargas 14 odbrana, 3 gola – Abeljo 9, Cindrić 5, Engesan 6, Mem 2, Entrerios 1, Janc 3, Makuc 2, Dolenec, Fabregas 3, Mortensen 1, Soreindo, Dos Santos, Frade 1

OLBORG: Agefors 8 odbrana, Gade 5 odbrana – Sandel 8, Barthold 3, Klar 2, Leso 4, Saugstrup 2, Jul 1, Jakobsen 1, Samuelson 2, Kloe, Jensen, Marčer, Kristiansen, Melgard, Antonsen