"Lavice" na pragu četvrtfinala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Lavice“ na pragu četvrtfinala!

„Lavice“ na pragu četvrtfinala!

Ženska reprezentacija Crne Gore blizu je ostvarenju cilja na olimpijskom turniru u Tokiju. U utakmici koja je značila sve ili ništa za jedinog balkanskog predstavnika, izabranice Bojane Popović savladale su Južnu Koreju 28:26 (13:11).

Na ruku Crnogorkama ime i trijumf Angole nad Japanom, jer da je domaćin slavio, Crna Gora bi morala da trijumfuje bar tri razlike da bi u eventualnom krugu sa dve azijske selekcije bila najbolja. Ovako, u poslednjoj rundi preostaje duel sa Holanđankama. Čak i poraz vodi dalje, osim ukoliko se dogodi da Južna Koreja dobije Angolu, a Japan  Norvešku, što zvuči aplosutno nemoguće.

Krenulo je sjajno – Tatjana Brnović je dala tri gola i već u 6. minutu je bilo 5:1. Korejke su tada zaigrale bolje u odbrani, preokrenule na 8:7, ali to im je bilo jedino vođstvo.

„Lavice” su odgovorile serijom 5:0 za 12:8, a onda do kraja samo jednom, i to na početku nastavka, dozvolile rivalkama da priđu na minimalnu razliku (13:12).

Tada se probudila Đurđina Jauković i sa nekoliko golova vratila osetniju prednost. Rezultat je glasio 26:19, dilema više nije bilo.

Nažalost, u finišu je malo pokvaren utisak. Na dva i po minuta do kraja, Jovanka Radičević je povisila na 28:22 i bilo je potrebno da se održi bar tri razlike da četvrtfinale bude i teoretski osigurano.

Crna Gora je, međutim, dozvolila upornim Korejkama da meč završe serijom 4:0 i sačuvaju neizvesnost pred poslednje kolo.

Jovanka Radičević je bila najefikasnija sa šest golova, Majda Mehmedović, koja je bila najbolja na terenu, i Jaukovićeva su dale po pet. Tatjana Brnović je postigla četiri, Ema Ramusović i Andrea Klikovac po dva, a po jedan Dijana Mugoša, Jelena Despotović, Itana Grbić i Nikolina Vukčević.

Ljubica Nenezić je upisala devet odbrana.

U poraženom timu ubjdljivo najbolja je bila Migjeong Li sa 10 pogodaka.

CRNA GORA: Nenzić 9 odbrana, Rajičić – Vukčević 1, Grbić 1, Despotović 1, Mehmedović 5, Ramusović 2, Pavićević, Brnović 4, Klikovac 2, Mugoša 1, Pletikosić, Jauković 5, Radičević 6 (4)