"Lavovi" odoleli snažnim "Gromovima" u Našicama - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Lavovi“ odoleli snažnim „Gromovima“ u Našicama

„Lavovi“ odoleli snažnim „Gromovima“ u Našicama

U prvom meču osmine finala EHF Lige Evrope, Rajn Nekar Leven slavio je na gostovanju Nexe-u u Našicama 25:27 (14:13), čime je načinio veliki korak ka plasmanu među osam najboljih u novoformiranom takmičenju. Revanš meč na programu je za sedam dana u Manhajmu.

Uprkos porazu od favorita, hrvatski vicešampion je odigrao odličnu utakmicu, parirao tokom svih 60 minuta, a do ulaska u poslednjih i deset je češće bio u vođstvu. Bez levorukog desnog beka, Nexe je sa Jaganjcem, Severecom, Kevićem i Barišić-Jamanom prilično dobro kreirao u napadu, ali je odlični Andreas Palička bio tas na vagi u korist gostujućeg tima, iako su i domaći golmani bili na visini zadatka.

Puno smenjivanja u vođstvu viđeno je tokom meča – „Gromovi“ su poveli sa 2:0, i održavali plus dva do rezultata 8:6, kada je krenuo preokret. Međutim, završnica prvog dela pripala je Nexeu, koji je serijom 3:0 poneo minimalnu prednost na veliki odmor.

Igrali se u „mini-serijama“ i u nastavku. Nexe je konstantno u minimalnom preimućstvu do sredine drugog dela, do rezultata 22:21. Tada se razbranio iskusni Šveđanin među stativama, pojačala se i odbrana „Lavova“, pa je u 52. minutu na semaforu pisalo 22:25. Momci Branka Tamšea su zadržali koncentraciju, bili su blizu izjednčenja ali na kraju nisu uspeli.

Međutim, po svemu prikazanom, ne treba otpisivati Našičane pred revanš.

NEXE-RNL 25:27 (14:13)

NEXE: Radosavljević, Car – Bakić 1, Barišić-Jaman 1, Jaganjac 7, Kević 2, Jelinić 1, Mileta 3, Pešić 2, Pribetić 3, Severec 5

RNL: Palička, Spat, Kacijanis – Šmid 2, Tolbring 7, Patreil 1, Nilsen 2, Lagergren 1, Lagard 1, Kolbaher 3, Kirkeloke 2, Grecki 3, Gislason 2, Auansu 3

Sedmerci: RK Nexe 0/0 ,  RNL 0/1

Isključenja: RK Nexe 14 minuta (Mrđenović 6′, Jaganjac 4′, Bakić 2′, Jelinić 2′),  RNL 6 minuta (Tollbring 2′, Groetzky 2′, Nielsen 2′)

Crveni kartoni: Mrđenović (3 isključenja)