LE: GOG i Kristianštad duplim pobedama do četvrtfinala, šou Gidsela u Moskvi - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LE: GOG i Kristianštad duplim pobedama do četvrtfinala, šou Gidsela u Moskvi

LE: GOG i Kristianštad duplim pobedama do četvrtfinala, šou Gidsela u Moskvi

Očekivala se drama u uzvratnim mečevima između CSKA i GOG-a, odnosno Ademar Leona i Kristianštada, ali su u oba slučaja gosti iz Skandinavije maestralnim partijama sprečili neizvesnost.

Nakon obećavajućeg poraza u Danskoj 33:31, ekipa Velimira Petkovića je defanzivno potpuno podbacila u Moskvi i završila takmičenje u osmini finala uprkos visokim ambicijama. Tim iz Gudmea je slavio na gostovanju 30:35 (17:19), predvođen reprezentativcem Matijasom Gidselom, strelcem čak 11 golova. Pratio ga je Emil Lerke sa sedam, koliko je na drugoj strani postigao Dmitro Ilčenko. Šest je dao Vinogradov, a po pet Janima i Vorobev.

Ademar Leon je pred sobom imao teško, ispostavilo se pretešku misiju da nadoknadi minus sedam iz Švedske. Kristianštad je odigrao još jednu odličnu utakmicu protiv španskog tima, naročito u drugom poluvremenu, i slavio 31:34 (16:15).

Ademar Leon je nagovestio dramu kada je poveo sa 12:8 sredinom prvog poluvremena. Na izjednačenje Kristianštada, domaći su reagovali serijom 3:0 za 15:12, ali je od tog trenutka usledila dominacija Šveđana, koji su sve dileme otklonili furioznim početkom nastavka kada su preokrenuli i poveli sa čak šest razlike.

Alfred En je bio najefikansiji u pobedničkim redovima da sedam golova, tri više od Ocvirka, Olsona, Einarsona i Zorana Božića. Kod Španaca, Milan Gostović, Tin Lučin i Gonzalo Perez Arse pogađali su po pet puta.