Lejno sasekla krila "Letećim Holanđankama", silna Francuska dominantno do polufinala! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Lejno sasekla krila „Letećim Holanđankama“, silna Francuska dominantno do polufinala!

Poslednji učesnik polufinala žesnkog olimpijskog turnira u Tokiju je reprezentacija Francuske, koja je u, ispostavilo se samo na papiru, derbi meču ove faze deklasirala Holandiju 32:22 (19:11).

Ispostavilo se da je trener Olivije Krumbolc savršeno tempirao formu svog tima za najvažniju utakmicu takmičenja. Francuska je tek u poslednjem kolu grupnog nadmetanja izborila vizu za plasman među osam najboljih, ali je onda demonstrirala silu protiv akteulnog prvaka sveta, i dominaciju tokom svih 60 minuta igre.

Strašnom serijom od 10:1 već na samom startu, i vođstvom od 12:3 u ranoj fazi meča, Francuskinje su stavile do znanja u kom će se pravcu razvijati utakmice. Potpuno neočekivano, razlika je već u prvih 15 minuta, razlika je postala dvocifrena. Tek tada su se Holanđanke probudile i uspele da prepolove zaostatak (16:11), ali su priliku za povratak ispustile u poslednja tri minuta prvog poluvremena, kada se protivnik ponovo odvojio na nedostižnih plus osam.

Glavni krivac za ovakav nastup bila je spektakularna Amandin Lejno, koja je sakupila čak 22. odbrane. Nijedna golmanka nije bila ni blizu takvog podviga u dosadašnjem toku takmičenja.

Ostatak meča bio je rutinsko odrađivanje posla za Francusku. Izabranice trenera Majonada nijednog trenutka više nisu uspele da priđu na bliže od minus šest, a na kraju su popustile i doživele ubedljiv poraz, kakav je i nagovešten tokom prvih 20 minuta.

Francuska će u drugom polufinalu igrati protiv Švedske, dok će prvog finalistu dati okršaj Rusije i Norveške.

FRANCUSKA-HOLANDIJA 32:22 (19:11)

FRANCUSKA: Lejno 22 odbrane, Darlo, Nze Minko 2, Fopa 5, Flipes 6, Edviž, Ugolan 3, Niakate 1, Zadi 3, Lasurs 4, Pino 3, Valentini 1, Koatanea 3, Nokandi 1

HOLANDIJA: Vester 4 odbrane, Duijndam 9 odbrana – Haushir 2, Malestain 5, Smets, Smits 2, Freriks 3, Dulfer, Grot 3, Van Vetering 3, Snelder 1, Abinj 1, Bont 2, Van der Heiden