LIGA EVROPE: Celjani nisu izdržali, ubedljiv poraz i eliminacija u Danskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LIGA EVROPE: Celjani nisu izdržali, ubedljiv poraz i eliminacija u Danskoj

LIGA EVROPE: Celjani nisu izdržali, ubedljiv poraz i eliminacija u Danskoj

Ekipa Celja PL nije uspela da se plasira u poslednje kolo kvalifikacija za grupnu fazu EHF Lige Evrope, pošto je u revanš meču ubedljivo poražena na gostovanju GOG-u, 36:25 (18:14). Danski predstavnik je demonstrirao silu na svom parketu, i ubedljivom pobedom anulirao prošlonedeljni trijumf Celjana 33:29.

Nije delovalo da će tako biti u uvodnih nekoliko minuta. Gosti iz Slovenije su preko Ivankovića i Mlakara poveli sa 3:1, ali je potom usledila ogromna „crna rupa“, tokom koje su Danci napravili seriju od čak 7:0 i poveli sa 8:3.

Međutim, Alem Toskić je uspeo da konsloliduje svoje redove i zaustavi brodolom. Usledio je povrata i smanjanje zaostatka na 10:8, ali je protivnik jednostavno bio suviše kvalitetan. Do odmora je GOG  povisio na 18:14, da bi u nastavku usledila rapsodija. Raspucani domaćin je povećavao prednost do maksimalnih 31:20 u 49. minutu, kada je postalo jasno da najtrofejniji slovenački klub neće uspeti da eliminiše favorita.

GOG Gudme : Hallgrimsson, Bergerud, Pytlick 7, Beuschau, Pedersen, Larson, Tolbring, Madsen, Jorgensen 5, Laerke 2, Bergendahl 2, Gidsel 13, Kildelund 1, Zachariassen, Olsen 5, Andersen 1.
Celje Pivovarna Laško : Bojić, Vujović , Strmljan 1, Terzic 2, Mazej, Dragasevic, Razgor 3, Marguc 1, Poteko, Ivankovic 4, Cepic, Kodrin 3, Zabic 4, Mlakar 2, Vlah 3, Suholeznik 2.