Liga Evrope: Nexe sa minus šest iz Danske - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Liga Evrope: Nexe sa minus šest iz Danske

Liga Evrope: Nexe sa minus šest iz Danske

Rukometaši Nexea iz Našica imaće jako težak zadatak da ponove uspeh iz prošle sezone i plasiraju se u grupnu fazu EHF Lige Evrope. U prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija, hrvatski predstavnik poražen je na gostovanju Bjeringro/Silkeborgu u Danskoj 33:27 (16:14).

Revanš meč na programu je za sedam dana u Našicama.

Momci Branka Tamšea su odlično otvorili utakmicu, i do finiša prvog poluvremena održavali tri gola prednosti. Ni sredinom drugog poluvremena, kada je prednost domaćina glasila 21:20, nije delovalo da će „Gromovi“ nezadovoljni otići sa teškog gostovanja. Ipak, nekoliko crnih minuta u igri, Silkeborg je brutalno kaznio serijom 5:0, kojom se odlepio na 26:20. Do samog kraja meča, danski tim je održavao prednost igrom gol za gol, i stekao veliki kapital pred uzvratni duel.

Bjerringbro / Silkeborg – Nexe 33-27 (16-14)

Bjerringbro / Silkeborg: Lovkvist 7 odbrana, Sjostrand 3 odbrane Nikolaj Øris Nielsen 5, Jacob Lassen 5, Henrik Tilsted 5, Alexander Lynggaard 4, Mads Andersen 3, William Bogojevic 3, Ludvig Hallback 3, Jeppe Nielsen 2, Patrick Boldsen 2, Aksel Horgen 1.

Nexe: Car 11 odbrana, Radovanović 3 odbrane Halil Jaganjac 10, Fran Mileta 5, Predrag Vejin 4, Mario Tomic 4, Tomislav Severec 1, Luka Moslavac 1, Marin Jelinic 1.