LIGA EVROPE: Poreč poražen od Valura kod kuće - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LIGA EVROPE: Poreč poražen od Valura kod kuće

LIGA EVROPE: Poreč poražen od Valura kod kuće

U prvoj utakmici druge runde kvalifikacija za grupnu fazu EHF Lige Evrope, ekipa Poreča poražena je na svom terenu od Valura 18:22 (8:15). Revanš meč na programu je već sutra (subota), na istom mestu, sa početkom u 18.00. Obe utakmice igraju se u dvorani „Žatika“ zbog epidemiološke situacije.

Hrvatski predstavnik je bio oslabljen neigranjem Vedrana Matalije, Tonija Vinkovića i Leona Plovanića, dok je Matej Medved nedavno odlučio da završi karijeru. U izmenjenom sastavu, bilo je previše grešaka u prvom poluvremenu, tokom kojeg su Islanđani stekli veliku prednost.

Mnogo bolje odigrao je sastav Ilije Lovrinovića u nastavku, ali je zaostatak bio prilično ozbiljan. Uspeo je Poreč u finišu da priđe na 18:20, ali je islandski tim završio sa dva gola u nizu i stekao četiri razlike pred sutrašnji revanš.

Poreč – Valur Iceland 18:22 (8:15)

RK Poreč: Vladić 5 odbrana (4+1), Krbavčić 1 odbrana (1+0); Muranović 1, Thoss 1, Krajcar, Vučić 3, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 2, Čipraka, Moslavac K., Ikanović 3, Bošnjak 7, Ljubić 1
Sedmerci: 1/2
Isključenja: 18 minuta (Krajcar 2, Petrov 2, Boka 2, Rađaković 2, Ikanović 4, Bošnjak 4, Ljubić 2)
Crveni kartoni: 2 (Rađaković, Krajcar)

Valur Iceland: Gustavsson 9 odbrana (8+1), Sakai; Stefansson 2, Jonsson 2, Oskarsson A. S. 1,Oskarsson B. G. 3, Valdimarsson, Juliusson, Olafsson 2, Runarsson 5, Magnusson 3, Svolu Baldursson 1, Finnsson, Davidsson 2
Sedmerci: 4/5
Isključenja: 10 minuta (Oskarsson 2, Juliusson 2, Olafsson 2,Svolu Baldursson 4)