Liga Evrope: Rajn Nekar Leven rutinski do bodova u Tatabanji - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Liga Evrope: Rajn Nekar Leven rutinski do bodova u Tatabanji

Liga Evrope: Rajn Nekar Leven rutinski do bodova u Tatabanji

Jedan od najvećih favorita za osvajanje Lige Evrope, Rajn Nekar Leven, sačuvao je maksimalan učinak u grupi D ovog takmičenja pošto je savladao Tatabanju u gostima 26:32 (15:21). Nemački predstavnik je ubeležio treću pobedu, a mađarski drugi poraz iz isto toliko mečeva.

Napad ekipe Martina Švalba je briljarao u prvih 30 minuta, i delovalo je da će domaćin pretpeti težak poraz, ali je Tatabanja u nastavku pokazala zube favoritu i sredinom nastavka prišla na gol zaostatka (23:24). Ipak, shvativši da je vrag odneo šalu, „Lavovi“ su dodali gas i napravili odlučujuću seriju kojom su poveli 24:29.

Uve Genshajmer predvodio je listu strelaca sa sedam golova, šest je postigao Peterson, a po četiri Tolbring i Lagard. U timu Vladana Matića, najefikasniji je bio Zdolik sa pet pogodaka, jednim više od Ančina i Debrecenija. Jedan gol dao je Miloš Božović.