Liga prvaka: CO Zagreb - Sävehof 30:26, Balić možda propušta Banja Luku - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Liga prvaka: CO Zagreb – Sävehof 30:26, Balić možda propušta Banja Luku

Liga prvaka: CO Zagreb – Sävehof 30:26, Balić možda propušta Banja Luku

ljubo vukic protiv svedjana

Rukometaši Ivice Obrvana krenuli su u novu sezonu Lige prvaka pobjedom koja nikoga neće 'baciti na sražnjicu', ali pobjedom gdje se kontrolirao rezultat od početka do kraja. Ivano Balić je ostao bez gola, Marko Kopljar pokazao da može šutirati koliko god treba, zabio sedam lijepih golova, Joso Valčić donio poticaj s klupe, David Špiler donio egzekuciju s klupe. Sve skupa dovoljno za +4 protiv Šveđana.

Croatia osiguranje nema širinu kao nekih proteklih sezona, svlačionica je malo rjeđa kada su u pitanju klase, ali sinoć protiv švedskog prvaka Josip Valčić, jedini koji je ovo ljeto stigao u Kutiju šibica, donio je s klupe dobar ritam, izborio tri penala, zabio gol. Uz njega nova dobra rola, što više nije iznimka već postaje pravilo, Slovenca Davida Špilera. Svaku utakmicu će David izgubiti pokoju loptu, kada malo 'zabrzeka', kada ga ponese, nekad možda i šutirati prebrzo, ali on je takav igrač i greške će vratiti. Ako ga se istrpi. Obrvan ima sluha, nije trener koji će za prvi 'feler' slati na klupu, a Špiler mu sve vraća s kamatama.

– Joso je korektno odigrao, povezao redove, pružio odličnu utakmicu, David opet vrlo zapažen – pohvalit će Obrvan svoje ljude s klupe.

Krenulo se obranom 3-2-1, za koju će trener reći 'nismo je previše radili na treninzima', ali se znalo 'da ona manje odgovara Šveđanima'. S Valčićem na prednjem to uopće nije bilo loše, poslije su gosti počeli sa dva pivota stvarati probleme, ali i zato je je Obrvan imao 'asa u rukavu'.

– Koliko sam zadovoljan sa 3-2-1, još sam zadovoljniji sa 5-1 gdje je Ljubo Vukić (na slici) odigrao izuzetno na prednjem.

Već u 12. minuti semafor je svijetlio 6:3, ali Sävehof ovdje nije došao na izlet.

– Odigrali smo dobro, ali za bodove protiv Zagreba je trebalo i bolje – rekao je golman Forsberg, najbolji švedski čovjek u Areni Zagreb, koja je nažalost zjapila prazna. Taj dojam nije moglo pokriti ni onih, maksimalno dvije tisuće ljudi.

Rezultatska klackalica u prvom dijelu je bila stalno na +2-3 Zagreba, pa bi gosti došli na jedan, ali Špilerovim golovima domaćin je otišao na 12:8, Gal je zabio za 14:9, na odmoru mirnih +4. Bez gola Ivana Balića, koji je tražio izmjenu već nakon pet minuta, ostao cijelu utakmicu bez gola, ali izborio dva penala, jedno isključenje, podijelio tri asista. Statistika je poput bikinija, sakrije najvažnije.

—————————————————————————————–

CO ZAGREB – SÄVEHOF         30:26 (16:12)

ZAGREB – Arena Zagreb. Gledatelja oko 2.000. Suci: Marton i Horvath (Mađarska).

CO ZAGREB: Šego (4+0), Pešić (4+0); Marić 4/5, Stepančić, Kopljar 7/15, Matulić 1/1, Šprem, Špiler 6/7, Gojun 0/1, Horvat 8/9 (5/6), J. Valčić 1/3, Vukić 1/2, T. Valčić 1/3, Balić 0/4, Kaleb, Gal 1/2. TRENER: Ivica Obrvan.
SÄVEHOF: Forsberg (15+0), Johannesson; R. Johansson, Blickhammer, Apelgren, Nielsen 3/3, Friden 7/9 (5/5), Fritzon 1/2, T. Johansson 1/1, Albrechtson 2/3, Schefvert 1/3, Ottosson 3/7, Larsson 4/7, Berggren 4/11. TRENER: Mikael Franzen.

SEDMERCI: CO Zagreb 6 (5), Sävehof 6 (6). ISKLJUČENJA: CO Zagreb 6 minuta (Vukić, Gal, Špiler), Sävehof 4 minute (Nielsen, Schefvert).

KRETANJE REZULTATA: 1:0 (1'), 2:2 (6'), 6:3 (12'), 6:5 (17'), 7:7 (18'), 9:7 (21'), 9:8 (22'), 12:8 (24'), 14:9 (26'), 16:12 (HT) – 17:15 (24'), 18:16 (36'), 19:17 (37'), 22:17 (39'), 23:21 (45'), 24:22 (47'), 27:22 (52'), 29:23 (55'), 29:26 (59')

——————————————————————————————————————–

U nastavku je Zagreb držao prednost, gosti opet preko dva pivota razbijali obranu, a Šego na golu nije imao svoju večer. Međutim uz nekoliko obrana Pešića, za kojeg će trener reći 'odigrao je 10 sjajnih minuta, nakon što je  odradio dva treninga u mjeses dana', Zagreb se odvojio na 29:23, to je riješilo utakmicu.

Svakako treba istaknuti iskustvo Balića, Valčića, Horvata, koji su nekoliko puta odličnim postavljen u obrani izborili faule u napadu. Šveđani su se 'pecali' kao gladna ribica.

– Odigrali smo odličnu utakmicu, došli nekoliko puta na dva razlike, ali napravili previše grešaka – govorio je trener gostiju Mikael Franzen, koji nije djelavao razočarano, momčad mu je ostavila više nego dobar dojam.

Kod Zagrebaša raduju dobre partije kapetana Horvata, koljeno je prošlost, a lijepo je vidjeti i maksimalnog Vukića u obrani, na najvažnijim i najeksponiranijim pozicijama, tim više jer je ozljedu ramena upravo dobio u jednom obrambenom duelu. Realizacija će doći, samo strpljenja, riječ je o kvalitetnom igraču kojem se isplati vjerovati. Kada smo kod obrane treba reći i da je Jakov Gojun podijelio dosta batina, borio se…

Tonči Valčić u napadu je daleko od onog što će Zagrebu trebati protiv jačih momčadi, ali u obrani je to možda i ključni Obrvanov čovjek. Marino Marić se ustaljuje kao prvi pivot, realizacija nije sporna, i obrana se popravlja. Po nekoliko minuta trener je dao Špremu na jednom i Matuliću na drugom krilu i kada se sve zbroji i oduzme, bila je to jako gledljiva rukometna predstava, pred jako malo ljudi. Šteta.

Već u utorak Zagreb ide put Banja Luke, čeka Borac i više nema odmaranja od Lige prvaka do Lige prvaka, ono što je velika šteta za ljubitelje rukometa u Banjaluci, Balić je lakše ozlijedio preponu i trener je najavio mogućnost njegova neigranja. Potvrda se još čeka.

Milan Krasić

——————————————————————–

Skupina A, 1. kolo: CO Zagreb – Sävehof 30:26, Barcelona – Chambery (1. X.), Bosna BH Gas – Schaffhausen (1. X.); parovi 2. kola: Schaffhausen – Barcelona (6. X.), CO Zagreb – Bosna BH Gas (8. X), Chambery – Sävehof (9. X.).