Liga šampiona: Remi Nanta i Kila, Kielce slavilo u Segedinu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Liga šampiona: Remi Nanta i Kila, Kielce slavilo u Segedinu

Liga šampiona: Remi Nanta i Kila, Kielce slavilo u Segedinu

Nant je bio jako blizu druge pobede nad Kilom ove sezone, ali su „Zebre“ spasile bod u samoj završnici, dok je Lomza Vive Kielce, nakon ubedljivog poraza u Parizu, slavilo na vrućem terenu Pik Segeda.

Ranije danas, Alborg je u neverovatnoj utakmici savladao Motor u Zaporožju.

Nakon početnih 0:1, Nant je čitavim tokom rovovske borbe vodio protiv Kila, u završnici 23:20 i 24:22, ali su izabranici Filipa Jihe izbegli poraz zahvaljujući golovima Ekberga i Vinčeka u 58. minutu. U poslednjih 140 sekundi igre, mreže su mirovale, tačnije oba tima su propustila po dva napada.

Najefikasniji u timu Alberta Entreriosa bio je Kiril Lazarov sa pet pogodaka, Milan Milić je postigao jedan, dok je Domagoj Duvnjak na drugoj strani dva puta pogodio.

NANT-KIL 24:24 (12:9)

NANT: Nilsen 9 odb, Dimulan 2 odb – Min 4, Pešmalbek 4, Lazarov 5, Kavalkanti 3, Damatran 3, Brie 2, Figueraš 2, Milić 1

KIL: Landin 7 odb (1 gol), Kvenšted 3 odb – Duvnjak 2, Vajnhold 4, Sanefeld 3, Erig 3, Vinček 3, Rajnkind 2, Pekeler 2, Ekberg 3, Damke 1

8.PPD Zagreb120012311:3910

Interesantan meč sa pregršt smena u vođstvu da same završnice odigrali su Pik Seged i Lomza Vive Kielce. Gostujući tim prelomio je sa dve mini serije od po 3:0 u poslednjoj četvrtini meča, kojom je poveo sa nedostižnih 28:24. Pre toga, Pik Seged je početkom nastavka ima plus dva na svom kontu, a do sredine drugog dela i u nekoliko navrata minimalnu prednost.

Matej Gaber je bio nepogrešiv sa pet pogodaka, Bogdan Radivojević i Mario Šoštarić su dali po četiri gola za domaćina, Dean Bombač je postigao dva, od kojih je jedan bio spektakularan. U pobedničkim redovima, Igor Karačić je doprineo sa četiri precizna šuta.

PIK SEGED-LOMZA VIVE KIELCE 26:30 (14:14)

PIK SEGED: Mikler 11 odb, Alilović 1 odb – Gaber 5, Kaneljas 3, Bombač 2, Žitnjikov 2, Bodo 2, Radivojević 4, Rosta 2, Kašparek 1, Stranovski 1, Šoštarić 4

LOMZA VIVE KILECE: Volf 7 odb, Kornecki – A. Dujšebaev 8, Karalek 5, Karačić 4, Šićko 4, Turna 3, Olejničak 3, Morito 3