Liga šampiona: Tesne pobede Meškov Bresta i Flensburga - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Liga šampiona: Tesne pobede Meškov Bresta i Flensburga

Liga šampiona: Tesne pobede Meškov Bresta i Flensburga

U sva tri današnja meča EHF Lige šampiona, slavili su domaći timove sa po dva razlike. Motor je salvadao Celje 31:29, Meškov Brest je bio bolji od Elveruma 29:27 (15:17), a Flensburg od Pik Segeda 26:24 (11:10)

Meškov Brest je prvi put u svojoj istoriji ostvario četiri trijumfa u nizu na svom terenu u elitnom takmičenju, iako je Elverum pružio jak otpor.  Domaćin je ispustio prednost od tri gola u prvom poluvremenu pa je na odmor otišao sa zaostatkom. Norveški šampio je u poslednjih 10 minuta imao prednosti od dva gola, ali je prelomni trenutak meča bilo treće isključenje Solstada u 52. minutu, nakon kojeg je tim Raula Alonsa preokrenuo i slavio.

Šumak je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa šest golova, po tri su dali Skube. Razgor i Panić a jedan Jaka Malus. Ivan Pešić je bio odličan sa 13 odbrana. Na drugoj strani, Luk Abalo se istakao sa pet pogodaka, jednim više od Kristofersena.

Flensburg je čitavim tokom meča kontrolisao rezultat protiv Pik Segeda, izabranici Maika Makule su u finišu prvog dela stekli plus tri, početkom nastavka i plus pet. Mađarski tim je u završnici sa tri uzastopna gola samo ublažio poraz.

Flensburg-H: Gøran Søgard 6, Jim Gottfridsson 5, Marius Steinhauser 3, Magnus Joendal 3, Magnus Röd 2, Lasse Svan 2, Franz Semper 2, Jacob Heinl 1, Simon Hald 1, Johannes Golla 1.

Szeged: Richard Bodo 6, Bogdan Radivojevic 6, Bence Banhidi 4, Joan Cañellas 3, Nik Henigman 1, Borit Mackovsek 1, Daniel Kecskes 1, Dean Bombac 1, Stanislav Kasparek 1.