Bundesliga: Nastavlja se borba za tron, Kil i Flensburg sigurni - Balkan-Handball.com
Naslovna EvropaLige Bundesliga: Nastavlja se borba za tron, Kil i Flensburg sigurni

Bundesliga: Nastavlja se borba za tron, Kil i Flensburg sigurni

Ognjen Borjanović

Flensburg – Melsungen 30:23 (14:12)

Prvi pratilac Kila, Flensburg je u prošlom kolu napravio ogroman kiks protiv Gepingena koji bi u budućnosti mogao skupo da ga košta. Ipak, uspeli su igrači Maika Makule da se oporave od šokantnog poraza i da slave u susretu sa Melsungenom. Domaća ekipa loše je počela meč gubila i sa tri razlike, ali je ipak do poluvremena uspela da okrene rezultat u svoju korist i na kraju zasluženo slavi. Dobro šutersko veče imao je Marius Štajnauzer koji je predvodio Flensburg sa osam golova. Kod Melsungena Julijus Kun, nemački reprezentativac, sedam puta je bio strelac. Vredi istaći da je ovo ujedno bio i susret balkanskih golmana, ali i rezultatski i statistički može da slavi Benjamin Burić pošto je njegov tim slavio i upisao osam odbrana. Sa druge strane Nebojša Simić imao je tri uspešne intervencije.

Minden – Kil 26:29 (17:16)

Siguran je Kil, a utisak je da je sve bliži novoj tituli u Bundesligi. Iako se u prvom poluvremenu, pa i do pola drugog dobrano mučila ekipa Filipa Jihe na kraju upisana su nova dva boda. Igrao je Minden koliko su mu Zebre dozvolile, ali kada su gosti podigli nivo igre nije bilo šanse za Minden. Već posle 15 minuta Kil je ostao bez Henriha Pekelera koji je zbog oštrog starta, a kasnije i prigovora sudiji dobio tri isključenja pa je morao ranije u svlačionicu.

Kod Mindena dobri su bili Rambo i Riterbah sa po sedam golova. U redovima Zebri standardno dobar bio je Niklas Ekberg sa sedam pogodaka, pored njega Rune Damke i Miha Zarabec bili su precizni po pet puta. Kil je ovom pobedom ponovo otišao na dva boda prednosti u odnosu na Flensburg, ali i utakmicom manje. Tim sa severa Nemačke sada ima 42 boda.

Veclar – Gepingen 31:30 (16:12)

U dobrom raspoloženju stigao je Gepingen posle veoma važne pobede nad Flensburgom. U nadi da će nastaviti pobednički niz ukrstili su koplja sa Veclarom, ali Kristijan Bjornsen i Leni Rubin odigrali su fantastičan meč i doneli nova dva boda svojoj ekipi sa po devet odnosno sedam golova. Sa druge strane pivotmen Krešimir Kozina bio je precizan šest puta.

Erlangen – Bergišer  28:26(14:16)

Kriza Bergišera je nastavljena, upisan je i treći poraz u poslednjih pet mečeva i tone sve više na tabeli. Ovoga puta poraženi su od Erlangena uprkos dobroj igri u prvom poluvremenu i vođstvu 16:14. Ipak, sjajni Joanes Selin i Antonio Mecner sa po osam golova preokrenuli su meč i sačuvali dva bodova. Sada su ove dve ekipe izjednačene na tabeli sa po 20 bodova.

Lemgo – Nordhorn 31:25(16:13)

Lemgo je upisao i treću uzastopnu pobedu i to u okršaju protiv fenjeraša i lige i skoro izvesno naredne sezone drugoligaša Nordhorna. Veoma ubedljivo i bez velikih problema slavio je i domaćin. Najzaslužniji za trijumf Lemga bio je Bjarki Mar Elison koji je postigao čak 15 golova, dok je u gostujućoj ekipi Georg Pole sedam puta tresao mrežu rivala.