Duvnjak predvodio Kil do nove pobede! - Balkan-Handball.com
Naslovna EvropaLige Duvnjak predvodio Kil do nove pobede!

Duvnjak predvodio Kil do nove pobede!

Ognjen Borjanović

Veliki derbi nemačkog rukometa pripao je Kilu. Lider prvenstva je u svojoj Šparkasen-Areni dočekao Rajn-Nekar Leven i upisao novu pobedu rezultatom 27:21(13:15). Teški dani za tim iz Manhajma i novog trenera Martina Švalba. Najzaslužniji što je Kil nastavio pobednički niz bio je kapiten Hrvatske Domagoj Duvnjak, kao i danski golman Niklas Landin.

Prvo poluvreme apsolutno je pripalo Lavovima koji su kidisali rešeni da sa severa Nemačke odnesu dva boda i tako zakomplikuju šampionsku trku. Lep rukomet se igrao u uvodnih pola sata, ali su momci u žutim majicama na odmor otišli sa dva gola prednosti.

Posle poluvremena Kil na teren izlazi znatno organizovaniji i okreće rezultat za svega tri minuta, a gosti nisu uspeli da se upišu u strelce sve do 38. minuta meča. Najveći krivac za to bio je danas neverovatni Niklas Landin koji je sve branio (14 odbrana). Uprkos tome što su Zebre okrenule rezultat i dominirale u nastavku Rajn-Nekar se nije predao i jurišao je da stigne rezultat. Na deset minuta do kraja stigli su na gol zaostatka, ali fantastični Domagoj Duvnjak je prelomio meč u korist svoje ekipe, a meč je završio sa šest golova.