LNH: Nant očitao lekciju Monpeljeu, magija Dragana Pešmalbeka (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LNH: Nant očitao lekciju Monpeljeu, magija Dragana Pešmalbeka (Video)

LNH: Nant očitao lekciju Monpeljeu, magija Dragana Pešmalbeka (Video)

U derbiju 3. kola francuskog šampionata, Nant je na svom terenu lako i ubedljivo savladao Monpelje 34:28 (20:11). Tim Alberta Entreriosa upisao je drugi trijumf nakon startong poraza od Seson Rena, dok je učesnik Lige šampiona u problemu već na početku sezone, pošto iz tri utakmice ima tek isto toliko bodova na svom kontu.

Dominirao je Nant od samog početka i rešio pitanje pobednika već u prvom poluvremenu, tačnije u poslednjih 10 minuta tog dela, kada se razbranio Emil Nilsen, a razigrao Dragan Pešmalbek na crti. Srpski reprezentativac postigao je jedan od najatraktivnijih golova dosadašnjeg toka takmičenja (video sledi).

Monpelje se nije predao, početkom nastavka je smanjio na minus šest, ali je to najbliže što su izabranici Patrisa Kanajea uspeli da priđu raspoloženom rivalu.

Rivera i Monar postigli su po pet golova za domaćina, Pešmalbek i Min dodali su po četiri, a Kiril Lazarov tri pogotka. Rok Ovniček pogodio je dva puta, dok se Milan Milić istakao sa par asistencija. Na drugoj strani, Žulien Bos je bio najbolji sa šest golova.

Prvi put u istoriji, Nant je povezao četiri meča bez poraza od Monpeljea.

Branilac titule, Pari Sen Žermen, sačuvao je maksimalan učinak trijumfom na gostovanju Kreteju 32:36 (17:17), uz čak 11 golova Mikela Hansena. U poraženom taboru, pet golova Bruna Butorca, jedan Antea Babića i jedna odbrana Todora Jandrića.

Seson Ren je upisao i drugu pobedu kod kuće, i to rutinsku nad Saranom 31:23 (15:12). Blistao je Jože Baznik sa 16 odbrana, dok je kod gostiju dobar bio Vasko Ševaljević sa pet pogodaka. Jedan je postigao i njegov zemljak Nebojša Simović.