LNH: Prve pobede Nanta i Monpeljea - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LNH: Prve pobede Nanta i Monpeljea

LNH: Prve pobede Nanta i Monpeljea

U drugom kolu nove sezone francuskog šampionata, prve pobede ostvarile su ekipe koje su prethodne takmičarske godine zauzele drugo i treće mesto, Monpelje i Nant.

Oba tima slavila su u gostima – Nant nakon preokreta u Dankerku, 21:25 (13:9), a Monpelje nešto lakše u Istru, 23:29 (11:14).

Podsetimo, Nant je u prvoj rundi poražen od Sesona u Renu, dok je Monpelje kod kuće remizirao sa San Rafaelom.

Tim Alberta Entreriosa je odigrao očajno prvo poluvreme i na odmor otišao sa četiri gola zaostatka. Šta god da je španski stručnjak rekao svojim izabranicima na poluvremenu, i te kako je dalo rezultata, pošto je početkom nastavka Nant napravio veliku seriju, koja je, računajući finiš prvog dela, iznosila 8:0.

Dankerk nije postigao gol više od deset minuta, što su gosti iskoristili da kontra napadima naprave preokret.

Svoj doprinos u osvajanju prvih bodova, dali su Kiril Lazarov sa tri, Dragan Pešmalbek sa dva i Rok Ovniček sa jednim golom. Sjajan je bio Emil Nilsen sa 16 odbrana.

U trijumfu Monpeljea, odlični su bili Veron Načinović (5/5) i Marko Panić (4/6).