LNH: PSŽ uhvatio ritam, luda utakmica u Šamberiju! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LNH: PSŽ uhvatio ritam, luda utakmica u Šamberiju! (Video)

LNH: PSŽ uhvatio ritam, luda utakmica u Šamberiju! (Video)

Nakon lošeg starta sezone, ekipa Pari Sen Žermena je uspela da uhvati pravi ritam uprkos izostanku najvažnije igrača, Nikole Karabatića. Posle duple pobede nad Portom u Ligi šampiona, tim Raula Gonzalesa je na gostovanju Kreteju stigao do devete uzastopne pobede u francuskom prvenstvu, i učvrstio se na čelu tabele – 27:40 (10:22).

Najbolji pojedinac meča bio je golman gostiju Jan Ženti sa čak 21. odbranom, dok su za golovi bili zaduženi Hansen (8) i Prandi (7).

Mnogo zanimljivije bilo je u drugom nedeljnom duelu, mada nije delovalo da će tako biti u finišu prvog poluvremena, pošto je Šamberi u 25. minutu meča protiv San Rafela vodio sa ogromnih 20:10. Verovali ili ne, usledila je serija gostiju od 10:0, kojom su poravnali rezultat. Do kraja je viđena egal borba, koja je završena tako što u poslednjih pet minuta nijedan od rivala nije uspeo da zatrese mrežu, pa na kraju pobednika nije ni bilo – 29:29 (20:12).

Ubedljivo najefikasniji igrač meča bio je Banjamin Riše sa 13 golova. U gostujućem timu, srpski reprezentativac Aleksa Kolaković postigao je tri pogotka.