LNH: Simonet spasao Monpelje u derbiju sa Nantom (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LNH: Simonet spasao Monpelje u derbiju sa Nantom (Video)

LNH: Simonet spasao Monpelje u derbiju sa Nantom (Video)

U debiju četvrtog kola francuskog šampionata, nije bilo pobednika u okršaju Monpeljea i Nanta. Da gosti ne odnesu čitav plen, pobrinuo se Diego Simonet pogotkom 10 sekundi pre kraja – 27:27 (14:13).

Blistalo je levo krilo Monpeljea Ugo Deska sa 13 golova, dok se na drugoj strani istakao mladi Tibo Brie sa šest pogodaka. Svoj doprinos u dobrom rezultata Nanta, kao i obično, dao je Kiril Lazarov koji je tri puta zaresao protivničku mrežu.

Monpelje je imao blagu rezultatsku prednost čitavim tokom prvog poluvremena, ali na kraju mora biti zadovoljan bodom jer je Nant bio bolji u nastavku, i bliži pobedi.

Montpellier – Nantes 27:27

Montpellier : Marin SEGO (1/5 saves), Kévin BONNEFOI (10/30 saves), Diego SIMONET (3/5), Kyllian VILLEMINOT, Jonas TRUCHANOVICIUS, Hugo DESCAT (13/14), Lucas PELLAS (1/2), Giorgi TSKHOVREBADZE, Julien BOS, Benjamin BATAILLE (2/3), Arthur LENNE (0/1), Melvyn RICHARDSON (0/1), Alexis BORGES (1/2), Valentin PORTE (2/4), Yanis LENNE (3/4), Gilberto DUARTE (2/5)

HBC Nantes : Cyril DUMOULIN (0/1), Emil NIELSEN (7/33 saves), Baptiste DAMATRIN (2/2), Thibaud BRIET (6/8), Milan MILIC, Valero RIVERA (2/5), Sebastian AUGUSTINUSSEN, Dragan PECHMALBEC (3/3), Adria FIGUERAS (4/5), Rock FELIHO, Mathieu BATAILLE, Kiril LAZAROV (3/5), Eduardo GURBINDO, David BALAGUER (3/3), Mattéo FADHUILE, Lucas DE LA BRETECHE (2/6)

Nim-Kretej 22:25 (12:13) Kavtičnik 2

Šartr-Seson Ren 25:28 (12:14)     V. Ilić 4, Jukić 2, Grahovac 4 odb/Baznik 10 odb