LŠ: Flensburg odneo bodove iz Belorusije - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Flensburg odneo bodove iz Belorusije

LŠ: Flensburg odneo bodove iz Belorusije

U prvom meču EHF Lige šampiona u 2021. godini, Flensburg je slavio na gostovanju Meškov Brestu 26:28 (15:14). Trećim uzastopnim trijumfom, nemački tim je zaseo na čeko tabele grupe A sa 15 bodova, dok je beloruski prvak trećim uzastopnim porazom pokvario odličan start u elitnom takmičenju.

Gosti su odlično počeli, poveli 3:0 i 4:1, a potom održavali plus tri do finiša prvog poluvremena, kada je domaćin serijom 3:0 u poslednjim minutima preokrenuo i odneo minimalnu zalihu na odmor. Ona je početkom nastavka duplirana i dugo čuvana – domaćin je u pet navrata tokom drugog poluvremena vodio sa plus dva.

Ipak, kvalitet sastava Maika Makule došao je do izražaja u završnici. Odlučila je serija Flensburga 6:1, kojom je od zaostatka 23:21 stigao do nedostižne prednosti 27:24. Tim Raula Alonsa je još jednom zapretio, prišao na gol zaostatka, ali je pogodak Johanesena otklonio poslednju dilemu.

Upravo je Norvežanin bio najefikasniji akter meča sa devet golova, pet je dodao njegov sunarodnik Magnus Red, a po tri Hald, Vane i Štajnhauzer. Na drugoj strani, Panić, Vranješ u Vailupov postigli su po pet pogodaka, dva je dao Malus, a po jedan Obranović i Skube. Pešić i Bergerud zabeležili su po 11 intervnecija, dok je Benjamin Burić od pet udaraca na svoj gol, tri odbranio.

U okviru ove grupe, večeras se sastaju još Porto i Vardar.